Ako uvádza zahraničný portál Macrumors, spoločnosť AliveCor podala žalobu na spoločnosť Apple, ktorá sa týka monopolného správania. Jej predmetom je aplikácia SmartRhythm, ktorá informuje používateľov o nepravidelnom srdcovom rytme.

AliveCor stojí za šikovným remienkom s názvom KardiaBand, ktorý je určený pre použitie s hodinkami Apple Watch. Toto zariadenie meria, zhromažďuje a zdieľa dáta, ktoré boli odosielané aj do aplikácie SmartRhythm na podrobnú analýzu.

- Reklama -

Problém je však v tom, že apka bola niekoľkokrát vymazaná z App Store kvôli porušovaniu pravidiel a pokynov, hoci v sa v ňom dávnejšie bez problémov nachádzala. Vývojári prešli celým schvaľovacím procesom bez akýchkoľvek pochybení.

Nie je to jediný súdny spor

Spoločnosť AliveCor sa teda rozhodla niekoľkokrát prepracovať celý systém, aby vyhovoval App Store, čo sa napokon aj podarilo. Napriek tomu ale podala žalobu na Apple za monopolné správanie, nakoľko sa domnieva, že tento krok súvisel so zavedením EKG do Apple Watch Series 4 v roku 2018.

Apple Watch EKGCelý prípad je ešte zaujímavejší v tom, že spoločnosť AliveCor podala už v minulosti niekoľko žalôb na Apple kvôli porušeniu patentov. Cupertinská spoločnosť vraj okopírovala kardiologickú detekčnú analytickú technológiu. Samotné spory ešte neboli vyriešené, a tak môžeme predpokladať, že o nich v budúcnosti budeme počuť.

Kompetentní sa samozrejme domáhajú náhrady škody, ktoré im spôsobuje činnosť spoločnosti Apple. Uvidíme, ako to dopadne.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.