Jedna z najzaujímavejších funkcií, s ktorou prišli Apple Watch Series 4 je určite EKG. To sa už viackrát podpísalo pod včasnú diagnostiku ochorenia, na základe ktorej pacient nebol v priamom ohrození života. 66 ročný anestéziológ Donald W Milne z Antelope Valley Hospital napísal Timovi Cookovi ďakovný list. Hodinky mu pomohli detekovať problémy so srdcom.

Apple Watch zachránili život s funkciou EKG.

Všetko to začalo ešte počas cvičenia, pri ktorom sa majiteľ hodiniek zadýchal oveľa viac, ako je to bežné. V tejto chvíli sa rozhodol využiť EKG, ktoré je súčasťou jeho Apple Watch. Technológia okamžite zaznamenala možnú stopu ischemickej choroby srdca. Donald teda nenechal nič na náhodu a v rýchlom čase vyhľadal doktora, ktorý mu v ambulancii urobil ďalšie plnohodnotné EKG. To opäť preukázalo stopy srdcového ochorenia a tak putoval ku kardiológovi.

Po podrobných vyšetreniach určil presnú diagnózu a rovno aj naplánoval operáciu, ktorá sa bude konať 13. júla 2020. Majiteľ hodiniek je veľmi spokojný s kúpou svojho zariadenia. Podľa jeho vlastných slov dokázalo odhaliť zdravotné problémy dostatočne skoro na to, aby mu to zachránilo život. Je to teda ďalší z dôkazov o tom, že EKG v Apple Watch nie je žiadna zbytočnosť a v mnohých prípadoch dokáže zasiahnuť omnoho skôr, než dôjde k výrazným problémom. Skvelá práca Apple. Donaldovi držíme palce, nech sa čo najrýchlejšie uzdraví…

EKG v Apple Watch vám môže skutočne zachrániť život. - svetpple.sk
Apple Watch zachránili ďalší život. Pomohla funkcia EKG.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple mení systém aktualizácii pre iOS a iPadOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.