Apple Watch sú produktom, ktorý budeme mať o pár rokov pravdepodobne všetci na rukách. Inteligentné hodinky sú pre elektronické spoločnosti vrátane Applu ďalšia potenciálna zlatá baňa. Ako sa ukazuje, všetci sa púšťajú do ich vývoja a snažia sa ich natlačiť tými najzaujímavejšími  technológiami. Apple Watch 2 boli predstavené len 7. septembra a už dnes môžeme povedať, že je to ďalší veľký pokrok. Apple nám dalo dôvod kúpiť ďalší produkt. Doslova nás nové Apple Watch fascinujú. Pozri sa aj ty čím.

Reproduktor

Pokiaľ si sledoval prezentáciu Apple Watch Series 2, určite ti neunikol celkom podstatný detail. Hodinky sú omnoho viac prispôsobené pre plavcov a činnosti vo vode, ako ich predošlý model. Sú omnoho vodotesnejšie a tiež ponúkajú nové možnosti ako merať určité aktivity. Táto zmena je príjemná, veľmi príjemná, no na druhú stranu si od inžinierov v Apple pýtala veľkú technologickú zdatnosť, aby bola možná. Apple muselo premyslieť každý jeden detail. Najprv muselo vymyslieť spôsob, ktorý zabráni vode dostať sa do hodiniek a keď sa to nedalo úplne na 100% naplniť, muselo nájsť spôsob, ktorým vodu z hodiniek dostane. Výsledok je tu.

- Reklama -

Ide o nový reproduktor, ktorý sa dokáže pomocou zaujímavého zvuku a silých vibrácií vyčistiť od prebytočnej tekutiny. Tá v ňom môže ostať napríklad po kúpaní sa. Celý tento proces je zachytený na spomalené video a vyzerá úplne fantasticky, až nás fascinuje akí kreatívni dokázali byť inžinieri, ktorí toto vymysleli. Je to veľmi jednoduché, stačí k tomu len obyčajný reproduktor a netreba vymýšľať náročné riešenia, ktoré by potrebovali zložitejšie dizajnový zásah.

Zvuk, ktorý na spomalenom videu mikrofón vydáva nám možno pripomína policajné, prípadne hasičské auto. Hovoríme však stále o spomalenom videu. Na zrýchlenom to určite celé znie odlišne. Na našu smolu ale autor normálne video nepriložil, čo je žiaľ trošku smola. Každopádne aj takto môžeš naživo vidieť ako to celé vyzerá super a aké to je vlastne premyslené.

V podstate ide len o banálnu a jednoduchú záležitosť, ale práve tá jednoduchosť nás veľmi inšpiruje. Apple malo vždy v obľube prinášať jednoduché a fascinujúce riešenia a je jedno či ide o reproduktor na Apple Watch Series 2 alebo MagSafe prípojku pri takmer všetkých doterajších MacBookoch. Toto sú skrátka detaily, ktoré milujeme a pre ktoré si spoločnosť veľmi vážime. Prínos do technologického sveta je z jej strany viac ako badateľný čo povieš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.