Inteligentné hodinky Apple Watch sú s nami už v podstate 5 rokov od svojho uvedenia na trh. Za ten čas prešli významnými zmenami a vylepšeniami, ktoré ich posunuli vpred. Dnes sa na internet dostali fotografie prototypov prvého modelu, ktoré Apple používalo ešte pred predstavením. Mali iný dizajn ako oficiálna verzia.

Vzácne prototypy Apple Watch získal zberateľ z elektroodpadu.

Produkt, ktorý je na trhu čoraz populárnejší bol predstavený ešte v roku 2014, po boku iPhonu 6/6 Plus. Zariadenia prišlo na predajné pulty až o niekoľko mesiacov neskôr, a to začiatkom 2015. Apple ho potrebovalo doladiť a vyriešiť niektoré detaily. Samotný dizajn sa od septembra 2014 nezmenil. Predtým mali ale v Cupertine viacero variantov.

Po rokoch sa na internet dostali fotografie prototypov, ktoré firma využívala na testovanie. Pochválil sa nimi zberateľ Giulio Zompetti. Pokiaľ vás zaujíma, ako sa ku nim dostal, odpoveď je jednoduchá. Takmer všetky nepotrebné prototypy zvyknú končiť v elektronickom odpade. No a z tohto miesta pochádzajú zariadenia, ktoré môžeme vidieť na fotografiách.

Takto vyzerajú vzácne prototypy Apple Watch!
Apple Watch prototypy – svetapple.sk

To, že Apple jednoducho prototypy vyhodilo popisuje aj ich technický stav. Telá Apple Watch sú polámané, oškreté a celkovo dosť zničené. Na druhej strane však zberateľ upozorňuje, že kľúčové komponenty ostali neporušené a tak sa dajú hodinky teoreticky opraviť, čo má aj v budúcnosti v pláne. Pokiaľ by sa mu to v konečnom dôsledku podarilo, tieto prototypy by mohli narásť na hodnote a sám by si pri ich predaji polepšil o tisíce dolárov.

Takto vyzerajú vzácne prototypy Apple Watch!
Zariadenia pochádzajú z elektronického odpadu – svetapple.sk

Prototyp sa mierne líši od oficiálnej verzie

Ako môžete vidieť na zverejnených záberoch, celkový dizajn je veľmi podobný ako ten, s ktorými prišla oficiálna verzia prezentovaná ešte v roku 2014. Líši sa v značkách a číslach, ktoré môžeme vidieť na hliníkovej konštrukcii. Takisto je tu aj odlišný senzor na spodnej strane, pričom sklo má hranaté okraje.

Takto vyzerajú vzácne prototypy Apple Watch!
Zberateľ chce zariadenia opraviť – svetapple.sk

Toto riešenie zrejme nebolo veľmi pohodlné pre použitie na ruke a tak ho Apple neskôr zaoblilo (s čím sa dostali Apple Watch do predaja). O tom, že sa skutočne jedná o prototypy od Apple svedčí aj fakt, že sa na nich nachádzajú známe QR kódy. Tie jablková spoločnosť používa aj pri iných prototypoch, ktoré sa dostali na internet.

Prečítajte si tiež  A je to tu! Xiaomi predstavilo kópiu hodiniek Apple Watch. Pozrite ako vyzerajú na fotografiách.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.