V Cupertine vyvíjajú snahy o čo najväčšiu zaočkovanosť svojich pracovníkov. Aj keď konkurenti (napríklad Google) už prešli na cestu povinného očkovania, Apple je zatiaľ v tomto smere povoľnejšie. Podobná možnosť ale „leží“ na stole.

Veľká iniciatíva o očkovanie zamestnancov prišla po tom, ako Americký Úrad pre potraviny a liečiva oficiálne schválil vakcínu od spoločnosti Pfizer/BioNTech. 

Apple žiada každého, kto má prístup k tejto vakcíne a je schopný nechať sa ňou zaočkovať, aby to urobil čo najrýchlejšie“ – hovorí sa v oficiálnej správe, ktorá dorazila zamestnancom na mail.

Ďalšie snahy Apple o vyššiu preočkovanosť 

Kedy sa dostanem na rad s očkovaním
Zdroj: Nikkei Asia

Aby toho nebolo málo, Sumbul Desai (viceprezidentka pre zdravie v spoločnosti Apple) a Kristina Raspe (viceprezidentka pre globálne reality a zariadenia v spoločnosti Apple) usporiadavajú rozhovory, ktorých cieľom je povzbudiť zamestnancov, aby sa nebáli vakcíny.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Firma tiež vytvorila vlastnú internetovú stránku, ktorá vysvetľuje, ako môže očkovanie zabrániť rýchlemu šíreniu najnovšieho variantu Delta, ktorý je omnoho infekčnejší ako pôvodný koronavírus, ktorý sme tu mali na začiatku pandémie.

Každý, kto sa pôjde zaočkovať, získa na daný deň platené voľno a v prípade vedľajších účinkov aj platenú dovolenku. Apple sa teda snaží vyjsť v tomto smere maximálne v ústrety. Zamestnanci by sa mali začať vracať do kancelárií až v priebehu budúceho roka. Uvidíme, ako to napokon dopadne. Stav zaočkovanosti to môže kedykoľvek ovplyvniť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here