Jony Ive, ktorý bol dlhú dobu šéfom dizajnu spoločnosti Apple a stál za mnohými revolučnými produktami tohto výrobcu patrí medzi najznámejšie osobnosti technologického sveta. Pri príležitosti oslavy jeho 50. narodenín sa na internete objavili obrázky špeciálneho náramku pre inteligentné hodinky Apple Watch.

Aj keď vyzerá na prvý pohľad relatívne „obyčajne“, v skutočnosti ide o jedno najvzácnejších príslušenstiev, aké kedy bolo vyrobené pre Apple Watch. Ide totiž o súčasť limitovanej edície. Informácie, ako aj fotografie náramku, nám ukázala Stella Fudge na platforme X (predtým známej ako Twitter).

Podľa jej príspevku vzniklo z tohto náramku len desať prototypov, ktoré boli vyrobené na testovanie tohto nezvyčajného produktu pred jeho dokončením vo februári 2017. Náramok bol následne darovaný Jonymu Ivovi spolu s exkluzívnym 42 mm keramickým modelom Apple Watch Series 2 „Edition“.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple Watch Remienok Jony Ive
Zdroj: X / StellaFudge

Farba náramku je je „Cloud“ a obsahuje aj keramický kolík (namiesto kovového), v ktorom je vygravírovaný personalizovaný monogram „J50“, odkazujúci na narodeniny vtedajšieho šéfa dizajnu.

Apple Watch Remienok Jony Ive
Zdroj: X / StellaFudge
Apple Watch Remienok Jony Ive
Zdroj: X / StellaFudge

Jony Ive a jeho odchod z Apple 

Aj keď bol Jony Ive dlhé roky neodlučiteľnou súčasťou spoločnosti Apple, ešte v júni 2019 pocítil potrebu zmeny vo svojom živote. Technologického giganta vtedy opustil, aby si založil vlastnú nezávislú dizajnérsku firmu s názvom „LoveFrom“.

So spoločnosťou Apple následne ešte niekoľko rokov úzko spolupracoval, no aj tomu je dnes koniec. Ive sa napríklad po svojom odchode podieľal na vývoji dizajnu 24″ iMacu, ktorý dostal procesory zo série Apple Sillicon.

Niektoré Apple Watch a náramky sú vzácne

Apple Watch Remienok Jony Ive
Zdroj: X / StellaFudge

Zatiaľ čo klasické silikónové športové remienky pre Apple Watch sú bežným doplnkom, s ktorým sa stretávajú milióny používateľov po celom svete, niektoré verzie, ako napríklad Apple Watch Hermès, alebo Black Unity, majú gravírovanie z vnútornej strany.

Tieto detaily sú skryté pri nosení na zápästí, no majiteľovi ponúkajú diskrétne zdôraznenie výnimočnosti modelu, ktorý práve vlastní.

Toto isté platí aj o bielych keramických Apple watch, s ktorými sme sa po prvýkrát stretli v prípade modelu Apple Watch Series 2 a neskôr ich nástupca „Series 3“ priniesol aj sivé keramické prevedenie. Apple následne model „Series 4“ z tohto materiálu nevyrobil, ale napokon sa rozhodol, že posledné slovo v tejto edícii povedia v roku 2019 Apple Watch Series 5.

Prečítajte si tiež  Microsoft neprinesie cludové hry z Xboxu do App Store. Tu je dôvod prečo

Keramické verzie Apple Watch Edition, hoci boli lacnejšie ako ich zlatý predchodca, sa stali jednými z najvýraznejších a najvzácnejších modelov, aké kedy Apple ponúkol.

Nakoľko však išlo o spotrebnú elektroniku, investovať sa do nich odvážil len málokto. Pochopiteľne ich hodnota dnes na trhu nerastie, ale klesá. Ku zmene môže dôjsť až o niekoľko rokov.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -