Apple predstavilo aj ďalšiu verziu svojho operačného systému pre hodinky. Tým je konkrétne WatchOS 4. Nový systém prináša hneď niekoľko noviniek, zjednodušujúcich život a skrášlia vizuál našich hodiniek. Poďme sa na ne teda pozrieť!

Novinky vo WatchOS 4

V prvom rade by sme podotkli displej s automatickou rotáciou, ktorú WatchOS 4 prináša. Je to celkom prvá a veľmi praktická novinka, ktorú využije nejeden majiteľ týchto inteligentných hodiniek. Chalani v Apple sa očividne zaoberali aj tým, ako naše hodinky vyzerajú a tiež chceli to, aby nám ich používanie neprišlo časom nudné.

- Reklama -

Presne preto pridali celkom nové vyobrazenie Siri, ktoré sa neskôr ukázalo ako novinka aj pri predstavovaní nového iOS. Dočkáme sa tu nových ciferníkov, v ktorých sú zakomponované postavičky z Toy Story (ako iste vieš, na tomto animovanom filme pracoval aj Steve Jobs a aj jeho zásluhou sa 3D rozprávky rozšírili tam, kde sú dnes).

ToySotry - svetapple.sk

Apple tiež myslelo na aplikáciu tréningu. Tú kompletne prerobilo a pridalo nové funkcie, čo určite ocenia športovci, ktorí s Apple Watch aktívne cvičia či behajú.

Taktiež tu pribudnú celkom nové mesačné výzvy v aktivitách. Je tu toho mnoho. Apple sa chce očividne na workout tréningy zamerať ešte viac a osloviť tým budúcich potenciálnych zákazníkov, ktorí zatiaľ siahajú po iných výrobkoch ako sú práve Apple Watch.

Zaujať by ich ale mohli najmä vďaka skvelej konektivite s iPhonom a perfektnom meraní telesnej aktivity. Tá je len tak mimochodom vo väčšine faktoroch omnoho presnejšia ako pri konkurencii.

Ten, kto rád počúva hudbu pomocou Apple Watch, určite ocení to, že vývojári v Apple kompletne prerobili aplikáciu Apple Music, respektíve prostredie pre jej ovládanie. Po novom podporuje viac zoznamov skladieb a tiež sa po prvý krát začnú zobrazovať aj obrázky jednotlivých albumov.

Medzi vylepšenia patrí napríklad aj novinka, pomocou ktorej si môžeš dopredu navoliť svoj vlastný zoznam skladieb, ktorý sa následne pri tréningu automaticky spustí. Následným prejdením prstom smerom doľava môžeš hudbu ovládať.

Toto sú zatiaľ najhlavnejšie novinky, ktoré o novej verzií operačného systému WatchOS 4 vieme. Viac sa podľa slov dozvieme v priebehu roku, čím nám Apple naznačuje novú generáciu Apple Watch tak, ako pri Apple TV. Veľmi sa na to tešíme!

WatchOS 4 - svetapple.sk

WatchOS 4 - svetapple.sk

WatchOS 4 - svetapple.sk

WatchOS 4 - svetapple.sk

WatchOS 4 - svetapple.sk

WatchOS 4 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.