Inteligentné hodinky sú naša budúcnosť a s príchodom Apple Watch sa tento trend rozšíri asi rovnako, ako keď v roku 2001 prišiel úplne prvý iPod. Pokiaľ sa totiž pozrieme na predaje súčasných hodiniek (s operačným systémom Android Wear), zistíme, že sú veľmi chabé a treba ich pozdvihnúť. Apple Watch ovládnu trh!

Nízke predaje

Aj napriek tomu, že sa príchod inteligentných hodiniek môže na prvý pohľad zdať ako novinka, v skutočnosti ich tu máme už 2-3 roky čo je naozaj dosť dlhá doba na to aby sa stihli adaptovať na trhu. Tak či onak, predaje to nedokazujú a oproti smartfónom či iným zariadeniam predstavujú všetky predané hodinky s operačným systémom Android Wear len veľmi chabé čísla – 720 000 inteligentných hodiniek a to nie od jedného výrobcu ale od všetkých, ktorí používajú Android Wear (teda väčšina inteligentných hodiniek). Je to skutočne veľmi málo a s príchodom Apple Watch sa pravdepodobne konkurencia nebude stíhať čudovať!

Predaje len za 2015 sa odhadujú na 26,3 milióna predaných kusov s tým, že majú potenciál rastu aj v následujúcich rokoch a to je naozajstný rozdiel. Pokiaľ sa Apple podarí naplniť očakávania analytikov a skutočne predá okolo 26 miliónov inteligentných hodiniek tak budú predaje asi 36x väčšie ako predaje konkurenčnej platformy Android Wear za uplynulý rok. Je to teda takmer neuveriteľné, ale Apple v tejto oblasti trhu zaručene vyhrá!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple môže mať do štyroch rokov hodnotu 2 bilióny dolárov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.