Vyzerá to tak, že sa v spoločnosti Apple skutočne snažili. Aj watchOS 7 prichádza z veľkým množstvom zmien, ktoré sú maximálne praktické a užitočné. Jednou z nich je aj optimalizované nabíjanie batérie či dostupnosť informácie o tom, v akom stave sa aktuálne nachádza akumulátor.

watchOS 7 s optimalizovaným nabíjaním batérie

Pokiaľ používate operačný systém iOS 13, s týmto pojmom ste sa už pravdepodobne stretli. Cupertinský gigant v záujme šetrenia akumulátora vytvoril algoritmus, ktorý definuje vaše používateľské návyky.

Zariadenie nejakú dobu sleduje, ako často (a v akom čase) ho počas kontraktných dní dávate na nabíjačku. Cez noc dokáže na niekoľko hodín udržať akumulátor nabitý na 80%. Vždy sa jedná o časy, kedy iPhone s vysokou pravdepodobnosťou nepoužívate. Následne sa cca hodinu pred vašim zobudením doplní na 100%.

Batériám vo všeobecnosti nerobí dobre, keď sa dlhé hodiny „prebíjajú“ v elektrickej sieti. Vďaka novej možnosti sa však značne šetria, čo predĺžuje životnosť. Tejto funkcie sa dočkali všetky Apple Watch s WatchOS 7.

Apple Watch vám ukážu stav batérie

O niečom podobnom sme mohli doteraz iba snívať. Aj preto bolo náročné nakupovať použité Apple Watch z druhej ruky. Neexistovala možnosť, ako by ste vedeli overiť stav akumulátora.

S príchodom watchOS 7 je tomu ale našťastie koniec. Po novom sa tu nachádza funkcia, ktorá bude vedieť prípadnému záujemcovi alebo majiteľovi prezradiť, aká je maximálna kapacita batérie oproti novým hodinkám.

Táto možnosť sa dlhé roky osvedčuje na iPhone. Ľudia vedia okamžite zistiť, čo môže spôsobovať horší chod zariadenia, rýchlejšie vybíjanie batérie či prípadnú nestabilitu niektorých aplikácií.

To, že dorazila aj na inteligentné hodinky Apple Watch je skvelá správa. Tešíte sa na tieto vylepšenia? Dajte nám vedieť v komentároch.

watchOS 7 dostáva geniálnu funkciu. Ušetrí vám baterku a zároveň prezradí, v akom je stave.
watchOS 7 dostáva geniálnu funkciu. Ušetrí vám baterku a zároveň prezradí, v akom je stave.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro sa začne predávať v ďalšej krajine. Kedy sa ho dočkáme na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -