Apple Watch sú zariadenie, ktoré si kupujeme na niekoľko rokov dopredu. Dôkazom sú Apple Watch Series 3 z roku 2017, ktoré dostali aktualizáciu na watchOS 8. Nový systém prináša množstvo noviniek, no zároveň rieši veľký problém.

Apple Watch tréning
Apple Watch rezerva

S príchodom jeho tretej beta verzie sme sa dočkali opravy, respektíve vyriešenia problému, ktorý súvisel s inštaláciou aktualizácií. Pokiaľ vlastníte Apple Watch Series 3, pravdepodobne sa vám už stalo, že vám zariadenie odmietalo nainštalovať update kvôli nedostatku miesta.

- Reklama -

Treba si uvedomiť, že tento model pochádza ešte zo staršej generácie Apple Watch, kedy mali inteligentné hodinky od Apple kapacitu úložiska len 8 GB.

Pre upresnenie, Apple Watch Series 4 dostali už 16 GB úložiska a každá novšia verzia dokonca 32 GB úložiska. S nedostatkom miesta teda nemajú problém.

Obnovenie hodiniek alebo vymazávanie aplikácií

Vráťme sa ale ku Apple Watch Series 3. Pokiaľ ste si sem chceli nainštalovať aktualizáciu a tá vás stále upozorňovala na málo úložiska, museli ste prinajlepšom vymazať niektoré aplikácie či súbory a v horšom prípade obnoviť zariadenie.

Apple Watch Series 3 ako voľba rozumom v roku 2019.
Apple Watch Series 3 ako voľba rozumom v roku 2019.

Povedzme si na rovinu, že nejde o príliš pohodlné riešenie a spájať by sme si ho mali skôr s inými spoločnosťami než s Apple. Našťastie však watchOS 8 beta 3 prináša opravu chyby, ktorá znemožňovala inštaláciu updatov na hodinkách s menej než 500 MB voľného miesta.

Uvidíme, ako sa novinka osvedčí v praxi, no už teraz sme presvedčení, že je to skvelá zmena. Napíšte nám do komentára, či vás niekedy trápil podobný problém.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -