Spoločnosť Xiaomi je vo svete známa aj pod prezývkou „Čínske Apple“. Dôvod je jednoduchý. Kopíruje jablkovú spoločnosť a nehanbí sa to priznať. Dôkazom je napríklad aj tento produkt, ktorý bol predstavený pár mesiacov dozadu. Dnes však firma chystá ďalšie novinky. K ním Xiaomi pripravuje vlastný operačný systém pre hodinky. Bude kopírovať WatchOS?

Xiaomi pripravuje vlastný operačný systém pre hodinky.

Xiaomi sa rozhodlo, že na poli s inteligentnými hodinkami urobí trochu viac konkurencie. Už dnes pripravuje nové hodinky, ktoré by mali byť predstavené boku smartfónu Mi CC9 Pro so 108 Mpx fotoaparátom 5. novembra. Tieto hodinky budú samozrejme obsahovať aj operačný systém. V tomto prípade by sa ale o vývoj mala postarať samotná Čínska firma.

- Reklama -

Základom tohto systému bude Google Wear OS. Stáť bude teda na rovnakej platforme ako väčšina jeho konkurencie. Xiaomi ale pripravuje svoju vlastnú grafickú nadstavbu. Jej názov by mal byť „WearOS“. Nepočuli ste to niekde? Pravda, WatchOS znie úplne ináč…

Nový operačný systém už Xiaomi zdieľalo aj na čínskej sociálnej sieti Weibo. Konkrétne sa tu objavili dva plagáty, ktoré ukazujú budúce hodinky. V jednom prípade sa zo žiadnym zariadením od Apple nezhodujú. V tom druhom však minimálne Apple Watch dosť nápadne pripomínajú.

Samotné zariadenie by malo byť poháňané procesorom od Snapdragon. Podporovať bude samozrejme len tu najšpičkovejšiu technológiu. Bavíme sa o eSIM, LTE, NFC. Tým najlepším by mal byť ale AMOLED displej a nie len taký obyčajný. Ponúkne rovnakú funkciu ako Apple Watch Series 5 a teda technológiu Always-on. Samotný operačný systém bude samozrejme podporovať dotykové ovládanie. Ako môžeme vidieť ale aj uniknutých záberoch hodiniek (ako aj na plagáte), jedným z prvkov ovládania bude aj digitálna korunka. Samotný displej bude potom po rohoch zaoblený a prispôsobený tomu bude aj samotný operačný systém Mi WearOS. Zase nám to pripomína Apple, nevieme si pomôcť.

Uvidíme ako bude vyzerať finálny produkt. Minimálne na uniknutých záberoch hodiniek, ktoré budú konkurenciou pre Apple Watch Series 5 to však v niektorých prípadoch vyzerá dosť podobne. Čo si myslíte vy? Bude to zase obyčajná kópia alebo v číne vymysleli konečne niečo originálne?

Xiaomi pripravuje vlastný operačný systém pre hodinky - svetapple.sk
Xiaomi pripravuje vlastný operačný systém pre hodinky - svetapple.sk
Xiaomi pripravuje vlastný operačný systém pre hodinky - svetapple.sk
Xiaomi pripravuje vlastný operačný systém pre hodinky – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJfirstpost.com
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.