Na trhu s inteligentnými hodinkami dnes nájdeme ohromné množstvo produktov v rôznych cenových reláciách, ktoré ponúkajú špecifické funkcie. Dnes vám ukážeme Xiaomi Watch S1 Active, ktoré sú po technologickej stránke veľmi podobne vybavené, ako Apple Watch SE. Po zľave ich ale kúpite neporovnateľne lacnejšie. Ušetríte množstvo eur.

Aby sme šli rovno k veci, toto zariadenie si môžete spárovať, ako s iOS, tak aj s Android zariadením. Ovládať ho budete cez 1,43″ AMOLED displej s okruhýlm tvarom a funkciou Always-on. Poteší tiež vysoké rozlíšenie 466×466 px či prítomnosť GPS, gyroskopu, snímača srdcového tepu, oxymetra, barometra a ďalších hardvérových vychytávok. Niektoré z týchto vecí nemajú ani Apple Watch SE. Cenovo sú ale niekde úplne inde.

Xiaomi Watch S1 Active sa naopak predávajú za mimoriadne skromnú cenu. Štandardná čiastka, ktorú si pýta výrobca, je 179 €, avšak po kliknutí na tento odkaz hodinky kúpite už od 112 €. Čítate správne. Na nákupe teda veľmi slušne ušetríte a budete si môcť užívať produkt v príjemnom spracovaní, ktorý je ako stvorený na šport či iné aktivity.

Brutálna výdrž batérie a kvantum športových režimov + monitoring spánku

Zdroj: YouTube / Nikolay Tanev / De Tranquis (úprava redakcie)

Len pre predstavu, Xiaomi Watch S1 Active sú v základe vybavené až 117 športovými režimami, pričom monitorovať dokážu vašu fyzickú aktivitu, ale aj spánok. Jednoduchým spôsobom si tu tiež nastavíte behanie, hranie tenisu, bicyklovanie alebo aj plávanie. Áno, Xiaomi Watch S1 Active sú vodeodolné vďaka norme 5 ATM (50M). Ich súčasťou je aj reproduktor a mikrofón.

Kapitolou samou o sebe je potom výdrž batérie. Xiaomi Watch S1 Active dostali do vienka až 470 mAh akumulátor a veľmi úsporný procesor. Vďaka tomu by vám mali vydržať pri úspornejšom používaní až 12 dní na jedno nabitie. Ak však budete náročnejší, počítajte skôr s polovičnou hodnotou – aj tak veľmi slušné.

Apple Watch SE sú trikrát drahšie. Niektoré funkcie dokonca ani nemajú

Apple Watch SE
Zdroj: Unsplash / Clément Lauwaert / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Áno, hneď na začiatku je fér povedať, že Apple Watch SE budú určite lepšie fungovať s iPhonom. To, čo Xiaomi Watch S1 Active nevedia je telefonovanie a odpisovanie na SMS správy.

Žiaľ, Apple toto pre značky tretích strán blokuje (na Androide to funguje). Z vlastnej skúsenosti ale vieme, že aj keď ide o „cool“ funkcie, v praxi sú relatívne zbytočné a využijete ich maximálne párkrát do roka. Na telefonovanie cez hodinky sa skutočne spolieha len málokto. Veď nechcete, aby všetci naokolo počuli váš rozhovor.

Prečítajte si tiež  Huawei FreeBuds 5i sú brutálne lacné AirPods Pro z Činy. Podporujú aj Hi-Res audio

A ak urobíme cenové porovnanie medzi Apple Watch SE a Xiaomi Watch S1 Active, zistíme, že čínske zariadenie sa oveľa viac oplatí. Začnime cenou, ktorá je v prípade Apple Watch SE 2. generácie (44 mm) v štandardnej ponuke až na úrovni 329 €. Po kliknutí na tento odkaz ich síce zoženiete 299 €, no aj tak je to o cca 180 – 190 € viac, čo je extrémna hodnota.

Rovnako tak platí, že Apple Watch SE nebudú mať Always-on displej, nedokážu vám odmerať hladinu okysličovania krvi a tiež vydržia len 1 – 2 dni na jedno nabitie. V tomto všetkom sú konkurenčné Xiaomi Watch S1 Active lepšie.

Xiaomi Watch S1 Active
Zdroj: Xiaomi

Pokiaľ teda uvažujete nad nákupom dostupných a funkčných inteligentných hodiniek, z nášho pohľadu je to fantastická voľba. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste do toho išli aj vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -