Inteligentné hodinky Apple Watch Series 6 a novšie čelia podľa portálu Gizmochina novej patentovej kríze. Na spoločnosť Apple bola totiž podaná žaloba, ktorá technologického giganta z Cupertina obviňuje z nedovoleného využívania patentu, určeného na meranie hladiny kyslíka v krvi. Ten sa používa práve v hodinkách Apple Watch Series 6 a novších modeloch.

Pokiaľ Komisia Spojených štátov pre medzinárodný obchod (USITC) uzná, že spoločnosť Masimo má pravdu, predaj Apple Watch Series 8  aj Apple Watch Ultra môže byť v USA úplne zakázaný.

- Reklama -

V ponuke by tak teoreticky mohli zostať iba Apple Watch SE 2. generácie, ktoré oxymeter nemajú.

A aj keď sa to môže zdať niektorým ľuďom ako absurdné, spoločnosť Apple má skutočne na mále. Americký sudca totiž už v minulosti rozhodol, že Apple porušilo patent na pulzný oxymeter, ktorý funguje na báze svetla od spoločnosti Masimo, no zo strany výrobcu Apple Watch došlo ku odvolaniu.

Ak Apple porušilo patenty, môže mať fatálny problém 

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple v Apple Parku
Zdroj: AppleHrozí

Celý prípad teda prechádza do rúk USITC, ktorá má v týchto chvíľach zvažovať, či zavedie zákaz dovozu Apple Watch do krajiny. Navyše, pokiaľ sa informácie o porušení patentov potvrdia, Apple môže mať problémy aj v iných častiach sveta.

„Spoločnosť Masimo, výrobca zdravotníckych pomôcok, tvrdí, že Apple použil jej vlastné patenty bez povolenia. Spoločnosť Apple uviedla, že s rozhodnutím úctivo nesúhlasí a očakáva úplné preskúmanie zo strany Komisie. Funkcia pulzného oxymetra v hodinkách Apple Watch Series 6 a novších modeloch umožňuje používateľovi sledovať hladinu kyslíka v krvi.“ 

Apple vraj kradne inovácie a zarába na tom 

Apple Watch Series 7 a oxymer (meranie hladiny okysličovania krvi)
Zdroj: SvetApple

Ku celému prípadu sa vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti Masimo Joe Kiani. Ten uviedol, že toto rozhodnutie môže pomôcť obnoviť spravodlivosť na trhu.

Kiani si tiež kopol do technologického giganta z Cupertina, pričom uviedol, že spoločnosť Apple je tá, ktorá kradne inovácie iným spoločnostiam a nezákonne sa na tom obohacuje.

Uvidíme teda, kde je skutočná pravda. Na rozhodnutie USITC si ale budeme musieť počkať. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto prípade myslíte vy.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -