Apple TV 6. generácie

Začnime tým, na čo sa bude Apple TV budúcnosti zameriavať. Ako iste viete, prehrávanie filmov a seriálov už nie je gro tohto zariadenia. Zvládnu to aj moderné SmartTV s predinštalovanými aplikáciami a službami. Aby dalo Apple ľuďom dôvod na kúpu, bude sa viac orientovať na nové odvetvie. Po prvýkrát s tým prišlo už v roku 2015, kedy predstavilo Apple TV 4. generácie.

Ako iste viete, starší model podporoval rôzne hry z internetového obchodu App Store. Predpokladá sa, že 6. generácia bude na tento segment oveľa lepšie pripravená a ponúkne aj nové diaľkové ovládanie pre pohodlnejšie hranie. Špekuluje sa dokonca tiež o tom, že Apple začne predávať aj vlastný herný ovládač. Ten však nebude v štandardnom balení.

- Reklama -

Vo vnútri novej Apple TV očakávame prepracovaný hardvér. Leakeri sa zhodujú s myšlienkou, že to bude čip výkonnejší než Apple A12 Bionic (použitý napríklad v iPhone XS). Niektorí dokonca dúfajú v integráciu M1 čipu s viacerými jadrami GPU. Ten by mal zvládnuť aj náročnejšie herné tituly.

Operačný pamäť sa bude pohybovať na úrovni 3-4GB RAM a na výber dostaneme 3 možnosti úložiska (64GB, 128GB a 256GB). Cena by sa meniť nemala a bude sa pohybovať na úrovni 150€-250€ za jednotlivé verzie.

Zahraničné média informujú, že Apple TV 6. generácie príde v 4. štvrťroku 2021. Napíšte nám do komentára, čo od tohto produktu očakávate vy a či vo vašich očiach bude dávať kúpa ďalšej generácie zmysel.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.