Ohľadom novej Apple TV šiestej generácie sa špekuluje už pomerne dlho. Čerstvé informácie priniesol známy leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg. Vo svojej poslednej správe tvrdí, že nové zariadenie očakáva v roku 2021, pričom príde s prepracovaným diaľkovým ovládaním, vyšším výkonom a užším zameraním na hry.

 

Momentálne nie je jasné, aký čip sem Apple dosadí, no často sa spomína A14 Bionic, alebo upravená verzia M1 s vyšším grafickým výkonom. Len tak pre predstavu, aktuálna generácia Apple TV ponúka starý procesor A10X Fusion. Po rokoch si zaslúži výmenu.

- Reklama -

Ako iste viete, technologický gigant má k dispozícii aj hernú službu Apple Arcade. Za drobný mesačný poplatok si môžete užívať viac ako 100 odlišných herných titulov bez obmedzení alebo reklám. Hry sú síce kvalitné, no povedzme si na rovinu, že neoslovia každého. Kompetentní do tejto oblasti investujú miliardy dolárov, aby sa to zlepšilo. Pomôcť môže aj Apple TV 6. generácie.

Pokiaľ by sa Apple pohralo s výkonom a ovládaním, vznikla by tak jednoduchá herná konzola so štandardnými funkciami domáceho set-top boxu. Pravda, už aj Apple TV4K dokáže spustiť hry a dokonca to platí aj o 4. generácii zariadenia. Zážitok je to ale vo veľa prípadoch dosť slabý a krátkodobý.

Mark Gurman na záver spomína, že nový ovládač dostane aj funkciu Find My, vďaka čomu ho budete môcť rýchlo lokalizovať v prípade, že vám zapadne za gauč alebo sa zatúla do časopisov na stole.

Zmienky o novej Apple TV sa údajne našli aj v aktuálnom kóde iOS 14. V súčasnosti ešte nevieme, kedy sa tohto zariadenia dočkáme, no s vysokou pravdepodobnosťou to bude práve v roku 2021. Vzhľadom na prítomnosť zmienky v spomínanom operačnom systéme, to môže byť v prvej polovici. Nechajme sa prekvapiť. Napíšte nám do komentára, či sa už na novú Apple TV tešíte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJilounge.com
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.