Tento rok sa bude konať Keynote už 10. septembra, čiže dá sa povedať, že nové iPhony už klopú na dvere. Nemusí ísť ale o všetko. Apple TV 6. generácie môže prísť už o týždeň na rovnakom evente.

Apple TV 6. generácie môže prísť už o týždeň.

Delí nás iba 6 dní od každoročnej septembrovej akcie, na ktorej spoločnosť Apple v Steve Jobs Theatre predstaví úplne novú generáciu iPhonov a hodiniek Apple Watch. Nové informácie nám ale naznačujú, že sa nemusí jednať o jediné dva predstavené produkty. Na internete sa objavili náznaky o tom, že súčasťou konferencie môže byť aj celkom nová generácia Apple TV.

O všetko sa postaral Twitter účet @never_released, ktorí má za sebou už dlhšiu sériu únikov, ktoré sa poväčšine týkali rôznych kódových označení a tiež pripravovaného hardvéru. Tento účet dnes tvrdí, že Apple tento rok vylepší súčasnú generáciu Apple TV. Hoci nám nebolo povedané, kedy by mala táto inovácia produktu prísť, vzhľadom na to, že ho Apple predstavuje na septembrovej Keynote, nemuselo by tento rok urobiť výnimku. Tweet hovorí o tom, že identifikačný názov je Apple TV11.1 a kódové označenie J305. 

https://twitter.com/never_released/status/1169207802759397377

Toto identifikačné číslo potvrdzuje aj portál Macrumors. Podľa jeho informácii sa identifikačný názov Apple TV11.1 a kódové označenie J305 objavuje aj v beta verzii iOS 13. To síce nezaručuje bezprostredné vydanie na tohtoročnej septembrovej konferencii. Je to ale malá indícia k tomu, že by sa tak mohlo skutočne stať.

Apple TV 6. generácie príde s rýchlejším procesorom, predstavenie by dávalo zmysel.

Tweet píše aj o tom, že nová generácia Apple TV príde s rýchlejším procesorom. Jednať by sa malo konkrétne o čip Apple A12, ktorý poznáme so súčasných iPhonov. Práve tento výkonnejší čip bude ideálny pre novú hernú službu Apple Arcade, ktorú spoločnosť taktiež chystá.

Niektoré zahraničné portály dokonca špekulujú o tom, že čip nebude označovaný ako A12 ale pôjde o jeho výkonnejšiu verziu s označením A12X Fusion. Dôvodom je súčasná Apple TV 4K, ktorá taktiež používa vylepšený čip z iPhonu, ktorý označujeme ako A10X Fusion. Rovnaký čip sa vyskytol aj v iPade Pro.

Tohtoročné predstavenie produktu navyše dáva zmysel. Firma ho aktualizuje raz za dva roky (čo sa týka posledných generácii). Tretia generácia prišla v roku 2013, štvrtá generácia potom v roku 2015 a posledná piata generácia s podporou 4K v roku 2017. Na rok 2019 by teda logicky pripadala šiesta generácia.

Apple TV 6. generácie môže prísť už o týždeň. Bude to prekvapenie? - svetapple.sk
Apple TV 6. generácie môže prísť už o týždeň. Bude to prekvapenie? – svetapple.skMôže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.