Apple TV a starý televízor si moc nejdú ruka v ruke. Produkt od Apple má len výstup na HDMI, takže je prakticky nemožné ho napojiť. Teda teoreticky. Pokiaľ má niekto čas a doma sa nudí, dá sa urobiť úplne všetko. Tento kutil to dokázal. Pozrite sa na to ako to dopadlo.

Apple TV a starý televízor

Mnohí sa možno budú pozerať na video začudovane a my sa im ani nečudujeme. Apple TV je produkt z 21. storočia, ktorý je určený predovšetkým pre obrazovky minimálne rovnako staré. Pokiaľ sa ju snaží niekto pripojiť k starému televízoru, ktorého ochranná „debna“ je vyrobená ešte z dreva, môže to vyzerať divne. Prečo by to vlastne vôbec niekto robil? Odpoveď na túto otázku nepoznáme. Predsa len to už nie je žiaden zážitok z kvalitného obrazu. Na druhú stranu je to ale celkom pekná dávka retro nostalgie.

Apple TV a starý televízor. Takto vyzerá technológia v podaní retro. - svetapple.sk
Apple TV a starý televízor. Takto vyzerá technológia v podaní retro. – svetapple.sk

Kutil, ktorému sa podarilo spojazdniť Apple TV na minimálne 30-40 ročnom televízore to urobil následujúcim postupom. Z HDMI na RCA, z RCA na VRC, z VRC na koaxiálne zapojenie a z koaxiálneho zapojenia na anténu. V konečnom dôsledku teda dokázal niečo, čo by mu nikto neveril. Ako dôkaz ale ukázal video a tak sa tento počin spochybniť nedá.

https://youtu.be/GFFeDSt8UG0

Staré produkty ovládané cez hlasovú asistentku

Používateľovi sa ale podarila ešte jedna maličkosť, ktorou celkom ohúril. Hlasovú asistentku totižto dokázal spárovať so starými reproduktormi, prehrávačmi a rádiami po celom dome. Na hlasový povel mu následne začala hrať hudba v každej miestnosti. Nejde možno o nič svetoborné a logickým postupom sa dá dosiahnuť aj takýto výsledok bez väčšej námahy.

Na druhej strane je to ale neuveriteľné retro, ktoré sa oplatí zhliadnuť. Človek si možno povie, že by bolo niekedy super skúsiť si žiť v minulosti s niektorými technológiami zo súčasnosti. Tento chlapík tak evidentne žije a dokáže si prispôsobiť všetko čo mu najviac vyhovuje. Dobrá práca.

https://youtu.be/6D8MBl14tWY

zdroj: boingboing.net

Prečítajte si tiež  Tvrdá rana pre Apple: Firma totálne zlyhala vo vývoji kľúčového komponentu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJboingboing
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.