Apple je spoločnosť, ktorá si nezakladá len na kvalitne vypracovanom dizajne, ale aj na tom, aby všetko fungovalo presne tak, ako to fungovať má. To sa darí a ovládať Apple produkty je doslova radosť. Dokonca aj ovládanie Apple TV nie je žiaden problém, vzhľadom na to, ako perfektne vypracovaný ovládač je. Podľa nášho názoru je na najvyššej možnej úrovni. Predsalen je tu však problém napríklad pri zadávaní textu, Apple to ale vyriešilo. Vydalo novú, fantastickú aplikáciu Apple TV Remote!

Apple TV Remote

Ak si si už zvykol na ovládač od Apple TV, pravdepodobne nemáš problém bežne ju používať. Daný ovládač totiž ponúka omnoho viac, ako by si jeden myslel. Nie sú tu len tlačidlá, ale aj napríklad dotyková plocha, pomocou ktorej sa môžeš prstom pohybovať po obrazovke tvojho televízora. Ďalej tu nájdeme aj mikrofón, keďže v zahraničí je už celkom populárne vyhľadávanie pomocou Siri a nakoniec aj gyroskop, vďaka čomu môžeš aj s tak jednoduchým ovládačom hrať jednoduché či zložitejšie hry.

- Reklama -

Je to skrátka vynikajúca vecička. Najlepšie na nej je však to, že sa len tak nevybije. Nabitá vydrží celé týždne a samotné nabíjanie trvá sotva niekoľko desiatok minút. Každopádne, stále je tu jedna vec, ktorá píli zuby asi každému, kto kedy Apple TV používal alebo aspoň chvíľu s ňou pracoval. Hovoríme o zadávaní textu a je jedno či do aplikácie AppStore alebo do aplikácie YouTube. Je to príšerne zdĺhavé a dovolíme si tvrdiť, že aj nepohodlné. Má to však jedno riešenie, ktorým dnes Apple všetko napravilo.

Apple TV Remote je aplikácia, ktorú si nainštaluješ do svojho iPhonu a na displeji sa ti automaticky zobrazí virtuálny ovládač od tvojej televízie. Výhoda je jasná a to v zadávaní textu, kedy všetko urobíš veľmi jednoducho na displeji tvojho telefónu. Napíšeš čo len chceš a automaticky sa to objaví aj v Apple TV. Nová aplikácia je skvelá napríklad aj v tom, že nepodporuje len najnovšiu verziu Apple TV, teda 4-tú generáciu ale podporuje aj dve staršie, čiže Apple TV 2 a Apple TV 3. To je výhoda aj pre používateľov starších zariadení.

Apple TV – svetapple.sk

Nie pre iPad, bohužiaľ

Čo vidíme ako také menšie mínus je asi fakt, že aplikácia nie je optimalizovaná pre iPad. Nainštalovať sa tu síce dá, no následne si ju človek musí buď to zväčšiť, čo nevyzerá najlepšie, alebo používať ako mobilnú verziu pre iPhone, čo na displeji iPadu tiež asi nedáva príliš veľký zmysel a okrem toho to vyzerá veľmi zvláštne. Ak má ale niekto doma dajme tomu iba iPad a Apple TV, určite bude rád aj za takúto možnosť, aj keď na tom mohli v Apple ešte trošku popracovať.

Novú aplikáciu stiahneš samozrejme úplne zadarmo a budeš na to potrebovať zariadenie, ktoré má nainštalovaný aspoň operačný systém iOS 9.3.2 (+ samozrejme novšie verzie). K pripojeniu stačí zariadenie pripojiť na domácu WiFi sieť, presne tam, odkiaľ beží aj Apple TV a môžeš začať ovládať. Je to skutočne uľahčujúci spôsob, ktorý minimálne mňa ako majiteľa veľmi potešil. Dúfajme, že Apple čo najskôr prinesie aj verziu tejto aplikácie optimalizovanú na iPad. Samozrejme budeme o tom informovať!

‎Apple TV Remote
‎Apple TV Remote
Developer: Apple
Price: Free
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot
  • ‎Apple TV Remote Screenshot

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.