Apple TV je tiež súčasťou produktového portfólia spoločnosti Apple, ktoré si zaslúži špeciálnu pozornosť. Softvér tohto zariadenia je potrebné tiež priebežne vylepšovať a aktualizovať. Predsa len sa v ňom vyskytujú rôzne chyby. To presne spoločnosť dnes urobila. Vrátila sem pri tom jednu funkciu, ktorá nedávno zmizla…

Apple vydalo tvOS 13.3. Pozrite sa čo prináša.

Tak ako všetky ostatné operačné systémy aj Apple TV dostala svoje vylepšenie v podobe verzie tvOS 13.3. Novinka je už samozrejme dostupná vrámci aktualizácie a môže si ju nainštalovať každý kto vlastní klasickú Apple TV 4. generácie z roku 2015 alebo jej prepracovanejšiu variantu (5. generácie), Apple TV4K.

- Reklama -

Pokiaľ sa pýtate, na čo sa v tomto prípade spoločnosť Apple zamerala tak odpoveď je pomerne jednoduchá. Samozrejme, že sa v novej verzii systému snažila odstrániť všetky chyby, ktoré trápili používateľov v predošlej verzii. To či sa to ale reálne podarilo uvidíme až po dlhodobom testovaní. Sami sme zaznamenali problémy a boli by sme radi, keby sa po aktualizácii na tvOS 13.3 už neobjavovali.

Podľa tvrdení by mala byť potom Apple TV o čosi stabilnejšia ako doteraz (aj keď so stabilitou sme my problémy nezaznamenali) a tak isto rýchlejšia. Dúfajme, že aktualizácia, ktorá má opravovať niektoré problémy neprinesie akurát tak ďalšie. Apple má s týmto fenoménom v poslednej dobe dosť zvláštne „šťastie“.

Pridáva späť „Vrchnú priehradku“. tvOS 13.3 aktualizujete takto…

Ako ste si vyššie prečítali, tento update nie je len o oprave chýb. Je aj o opätovnom pridaní niektorých prvkov, ktoré boli v minulosti z neznámych dôvodom odstránené. Používateľom ale zrejme chýbali. Ináč by sme sa ich asi znovu nedočkali. Dnes sa bavíme o „vrchnej priehradke“.

Konkrétne toto vylepšenie vám dokáže navrhovať filmy/seriály, ktoré by vás mohli zaujať alebo napríklad filmy/seriály, ktoré dostali počas týždňa novú epizódu alebo prišli jednoducho v premiére vrámci služby Apple TV+. Pokiaľ vám bude táto funkcia prekážať a príde vám otravná, všetko sa dá samozrejme aj deaktivovať cez Nastavenia/ Aplikácie/ TV.

Pokiaľ máte nastavenú automatickú aktualizáciu softvéru, nemusíte sa o nič starať. Pokiaľ nie, nájdete ju v Nastaveniach/ Systém/ Aktualizácia softvéru… Tak čo máte už novú verziu nainštalovanú?

Apple vydalo tvOS 13.3. Pozrite sa čo prináša.
Apple vydalo tvOS 13.3. Pozrite sa čo prináša.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.