Pokiaľ sledujete dianie z pozadia spoločnosti Apple, pravdepodobne vám neunikol „údajný“ dizajn nového ovládača od Apple TV, ktorý bol zverejnený redakciou magazínu 9to5mac. Medzi fanúšikmi vyvolal negatívne reakcie, nakoľko obsahuje príliš veľký počet tlačidiel.

Ako iste viete, súčasný „Apple TV Remote“ má k dispozícii predovšetkým dotykový panel, s ktorým sa veľmi pohodlne môžete presúvať po políčkach používateľského rozhrania. Toto riešenie je veľmi rozšírené napríklad v automobilovom priemysle, a tak sa nemusíme čudovať, prečo si ho majitelia obľúbili. Ak by sa však Apple rozhodlo použiť ovládač z nedávneho úniku, bol by to krok späť.

Hardvér na vykreslenej schéme ukazuje obrovské množstvo tlačidiel, avšak nikde sa nenachádza dotyková plocha. Aby toho nebolo málo, samotný dizajn pôsobí, akoby sa ovládač vrátil v čase a do roku 2021 vôbec nepasuje.

Únik nie je pravdivý

No a ak ste tomuto úniku nedôverovali rovnako ako my, bolo to správne. Ovládač je síce tajomný, no v skutočnosti sa jeho dizajn zhoduje so zariadením, ktoré nedávno predstavila spoločnosť Universal Electronics.

Podľa všetkého teda Apple nikdy neplánoval takýto dizajn ovládača, no zahrnul ho do rozhrania tvOS 14.5, pretože ho možno plánuje podporovať, pokiaľ nebudete mať po ruke svoj originál.

Napíšte nám do komentára, aké máte skúsenosti so súčasným ovládačom od Apple TV a jeho dotykovou plochou. Jedná sa o riešenie, ktoré obľubujete, alebo to nie je vaša šálka kávy?

Prečítajte si tiež  Nový Dynamic Island v iPhone 14 Pro je možné využiť aj na hranie hier. Pozrite sa ako
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.