Apple sa včera postaralo o spustenie verejných beta verzií naprieč celou škálou operačných systémov. Na očakávaný MacOS Monterey si síce ešte chvíľu budeme musieť počkať, no zatiaľ si môžeme skrátiť čakanie testovaním ostatných OS aktualizácií. Poďme sa spolu pozrieť, čo je nové v tvOS 15.

V prvom rade si povedzme, ako získať verejnú betu pre Apple TV. Ak máte záujem o aktualizáciu tvOS, zaregistruje sa do oficiálneho Apple Public Beta programu na tomto odkaze. Na Apple TV následne otvorte Nastavenia→Systém→Aktualizácia Softvéru→Získavať aktualizácie beta verzií.

- Reklama -

tvOS

Aké vychytávky prináša tvOS 15? 

V porovnaní s ostatnými betaverziami je možné konštatovať, že Apple TV sa žiadnych závratných noviniek nedočká. Napriek tomu sa však nájde niekoľko funkcií, vďaka ktorým bude práca so šikovnou čiernou krabičkou opäť o niečo jednoduchšia.

Spomedzi noviniek možno vyzdvihnúť funkciu SharePlay, ktorá dovolí pozeranie filmov a seriálov pre viacerých užívateľov prostredníctvom FaceTime. K tomu sa viaže aj možnosť „For All of You„, ktorá vďaka algoritmu preferencií navrhne aký film by sa mohol páčiť všetkým užívateľom v skupine.

Na svoje si príde aj každý audiofil, nakoľko na Apple TV prichádza podpora pre Spatial Audio pre AirPods Pro a AirPods Max. Ak ste skôr fanúšikmi reproduktorov, môžete sa tešiť na nový stereo mód pre HomePod Mini. Vďaka HomeKitu si tiež môžete pridať zobrazenie viacerých kamier v reálnom čase priamo na obrazovku Apple TV.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBeta.Apple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.