Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov za rok 2020. Dnes pokračujeme výberom najlepších seriálov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Letuška (The Flight Attendant)

Žáner: Dráma / Mysteriózny / Thriller

- Reklama -

Letuška Cassandra Bowden sa zobudí na svojej hotelovej izbe v Bangkoku a vedľa nej leží mŕtvola. Bojí sa zavolať políciu a tak pokračuje vo svojich ranných aktivitách, ako by sa nič nestalo. Čoskoro ju vyhľadajú agenti FBI a začnú sa jej vypytovať na nedávne medzipristátie v Bangkoku. Seriál je inšpirovaný úspešným románom od spisovateľa, Chrisa Bohjaliana.

Hrajú: Kaley Cuoco, Merle Dandridge, Nolan Gerard Funk

Počet sérií a epizód: 1 / 8

Love Life

Žáner: Komédia / Romantický

Romantický seriál Love Life rozpráva príbeh o tom, ako postupujeme od prvej lásky k tej poslednej, s ktorou sa rozhodneme stráviť zvyšok života. Seriál sleduje, ako nás formujú a ovplyvňujú ľudia, ktorých v priebehu života stretávame.

Hrajú: Anna Kendrick, William Jackson Harper, Zoë Chao

Počet sérií a epizód: 1 / 10

Vtedy poprvýkrát (Never Have I Ever)

Žáner: Komédia

Dej príbehu sa sústreďuje okolo 15-ročnej stredoškoláčky Devi. Američanka s indickými koreňmi prežila traumatický, a po sociálnej stránke príšerný rok. Jej hlavným cieľom je prejsť zo statusu outsidera na pozíciu obľúbeného dievčaťa. Rodina, priatelia ani pocity jej žiaľ neuľahčujú.

Hrajú: Maitreyi Ramakrishnan, Poorna Jagannathan, Ramona Young

Počet sérií a epizód: 1 / 10

Ratchedová (Ratched)

Žáner: Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller

Píše sa rok 1974 a Mildred Ratched začína pracovať ako ošetrovateľka v psychiatrickom ústave v kalifornskom meste Lucia. Sestrin dokonalo upravený zovňajšok však skrýva čisté zlo. Zakrátko sa ukáže, že jej život je prepojený s jedným z mentálne chorých pacientov.

Hrajú: Sarah Paulson, Finn Wittrock, Jon Jon Briones

Počet sérií a epizód: 2 / 18

Na pohodu (Feel Good)

Žáner: Dráma / Komédia

Mae je kanadská stand-upová komička, ktorá sa snaží zorientovať v novom vzťahu s priateľkou Georgou. Georga čoskoro zisťuje, že Mae bola v minulosti drogovo závislá a podporuje ju v hľadaní pomoci. Postupom času začína byť Mae frustrovaná z toho, že Georga drží ich vzťah v tajnosti.

Hrajú: Mae Martin, Charlotte Ritchie, Tom Andrews

Počet sérií a epizód: 1 / 6

Mala si to vedieť (The Undoing)

Žáner: Dráma / Thriller

6-dieľny minisérial zobrazuje príbeh rodiny, ktorej sa zdanlivo idylický život obráti zo dňa na deň hore nohami. Manžel a otec, Jonathan Fraser, ktorý je obvinený z bezcitnej vraždy záhadne zmizol. Grace sa rozhodne začať kvôli sebe a svojmu dieťaťu od začiatku.

Hrajú: Nicole Kidman, Hugh Grant, Donald Sutherland 

Počet sérií a epizód: 1 / 6

Upload

Žáner: Sci-Fi / Komédia

Seriál Upload sa odohráva v budúcnosti, ktorá ľuďom prináša možnosť nahrať svoje vedomie do preferovaného výberu posmrtného života. Dej sa sústreďuje okolo mladého muža Nathana, ktorý predčasne umrie a snaží sa zvyknúť si na život bez svojich blízkych.

Hrajú: Robbie Amell, Andy Allo, Kevin Bigley

Počet sérií a epizód: 1 / 10

Dámsky gambit (The Queen’s Gambit)

Žáner: Dráma

7-dielny miniseriál zobrazuje príbeh mladého dievčata Beth Harmon, ktorá v sebe objaví mimoriadny šachový talent. Snaží sa prekonať stanovené hranice vo svete šachu, no komplikácie jej spôsobuje závislosť na sedatívách.

Hrajú:Anya Taylor-Joy, Harry Melling, Moses Ingram

Počet sérií a epizód: 1 / 7

https://www.youtube.com/watch?v=CDrieqwSdgI

Pán tigrov (Tiger King: Murder, Mayhem and Madness)

Žáner: Dokumentárny / Krimi

Miniseriál Tiger King sa radí medzi najkontroverznejšie dokumenty. Zameriava sa postavy amerických dejín, ktoré sa venujú chovu veľkých mačiek a iných exotických zvierat. V ich čele sa nachádza Joe Exotic, ktorý vlastní jednu z najväčších exotických ZOO v USA.

Hrajú: Joe Exotic, Carole Baskin, Stephen Colbert

Počet sérií a epizód: 1 / 8

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.