Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších komédií, akčných filmov a hororov. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov za rok 2020. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Mizeráci navždy (Bad Boys III)

Žáner: Akčný / Komédia / Thriller / Krimi

Mike Lowrey a Marcus Burnett sú späť. Marcus sa stáva starým otcom a konečne sa chystá do dôchodku. Jeho plán mu však prekazí pokus o zabitie najlepšieho priateľa. Obaja sú pripravení na ich poslednú spoločnú jazdu. V poslednom diele obľúbenej trilógie sa postavia proti nebezpečnému mexickému kartelu, ktorého úmysly sú spočiatku neznáme.

Hrajú: Martin Lawrence, Will Smith, Paola Nunes

Diabol (The Devil All the Time)

Žáner: Dráma / Krimi / Thriller

Napínavý príbeh z obdobia po 2. svetovej vojne sa točí okolo mladého muža menom Arvin. Snímka vás nechá nahliadnuť do životov viacerých ľudí, ktoré sa v určitom bode pretnú a navždy zmenia. Film je inšpirovaný rovnomenným románom od spisovateľa Donalda Raya Pollocka.

Hrajú: Tom Holland, Robert Pattison, Bill Skarsgard  

Vyproštění (Extraction)

Žáner: Akčný / Dráma / Dobrodružný / Thriller

Žoldnier Tyler Rake sa púšťa do najnebezpečnejšej misie svojho života. Má za úlohu vystopovať uneseného syna bossa veľkého drogového gangu a ochrániť ho pred hordami nepriateľov. Film Extraction je plný dych berúcich scénok, ktoré vám nedovolia odtrhnúť zrak od obrazovky.

Hrajú: Chris Hemsworth, Rudhraksh, Randeep Hooda 

Lov (The Hunt)

Žáner: Akčný / Thriller / Horor / Komédia

Dvanásť neznámych ľudí sa prebudí na čistinke uprostred lesa. Netušia kde sú a ako sa tam dostali. Skôr ako sa stihnú spamätať z prvotného šoku, stávajú sa cieľom lovu a niektorí z nich prichádzajú o život. Rola lovca a obete sa však môže veľmi jednoducho vymeniť.

Hrajú: Betty Gilpin, Hilary Swank, Emma Roberts

Sviatočné rande (Holidate)

Žáner: Komédia / Romantický

Obaja hlavní hrdinovia majú po krk nepríjemných otázok od rodiny, či si už niekoho našli. Ako sa blížia Vianoce, uvedomia si, že by sa im hodil dočasný partner. Uzatvoria spolu dohodu, že budú spoločne tráviť všetky sviatky v roku ako kamaráti. Netrvá však dlho, kým medzi nimi preskočí prvá iskra.

Hrajú: Emma Robert, Luke Bracey, Kristin Chenoweth

Volanie divočiny  (The Call of the Wild)

Žáner: Drobrodržný / Dráma / Rodinný

Príbeh sa točí okolo Bucka, psa milovaného svojim pánom a celou rodinou. Jeho život sa zmení vo chvíli, keď ho unesú obchodníci so psami. Buck je vytrhnutý zo svojho domova v slnečnej Kalifornii a náhle sa ocitá v mrazivej kanadskej divočine Yukonu.

Prečítajte si tiež  Rozobrali nový MacBook Air (2022) a našli v ňom komponent, ktorý zatiaľ nedáva žiaden zmysel

Hrajú: Harrison Ford, Omar Sym Dan Stevens  

Emma

Žáner: Komédia / Dráma

Emma disponuje veľmi zvláštnou schopnosťou. Dokáže dať dokopy dvoch ľudí a dohnať ich až pred oltár. Čoskoro však pochopí, že si nemá zahrávať s citmi iných a že toho pravého, si musí nájsť každý sám. Film je inšpirovaný rovnomenným románom z roku 1815, od spisovateľky Jane Austen.

Hrajú: Anya Taylor-Joy, Johny Flynn, Bill Nighy

Neviditeľný (The Invisible Man)

Žáner: Horor / Thriller / Sci-fi

Keď Cecilia pochopí, že jej priateľ je psychopat, rozhodne sa od neho utiecť. Po rokoch sa od ex-priateľovho právnika dozvedá, že spáchal samovraždu a odkázal jej všetok svoj obrovský majetok. Zrazu sa však okolo nej začnú diať nevysvetliteľné veci, ktoré majú strašidelný priebeh.

Hrajú: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Storm Reid

Spravodlivosť podla Spensera (Spenser Confidential)

Žáner: Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller

Policajt Spencer, ktorý práve vyšiel z väzenia, sa púšťa do vyšetrovania zvrátenej vraždy, s cieľom dosiahnuť spravodlivosť. Tá úzko súvisí s prípadom, za ktorý bol pôvodne odsúdený. Pomsta však nie je jeho hlavnou motiváciou. Vo filme si zahral aj raper Post Malone.

Hrajú: Mark Wahlberg, Winston Duke, Alan Arkin

Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7)

Žáner: Dráma / Historický

Mal to byť pokojný protest proti zjazdu demokratov. Zmenilo sa to však vo vlnu násilia a stretu s políciou. Organizátori protestu z roku 1968 boli obvinení z podnecovania nepokojov a ich súdny proces sa radí medzi najznámejšie vôbec.

Hrajú: Eddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.