Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších hororov. Dnes pokračujeme výberom najlepších zombie filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Svetová vojna Z (World War Z)

Svetom sa šíri vírusová epidémia gigantických rozmerov. Pokiaľ sa ju nepodarí čo najskôr zastaviť, nebude už koho zachraňovať. Situácia je však ešte horšia, než sa môže zdať. Vírus sa u nakazených prejavuje výraznou agresivitou a núti ich útočiť na ľudí, ktorým sa ochorenie zatiaľ vyhýba.

REC

Mladá televízna reportérka v teréne sa účastní na hasičskom výjazde. Hasiči to majú namierené do starého paneláku, odkiaľ dostali hlásenie o starej pani, ktorá sa správa čudne. Tú sa snažia upokojiť aj policajti, no žena jedného z nich pohryzie. Keď sa snažia dostať zraneného policajta von, zisťujú, že armáda uvalila na celý panelák karanténu. Tým sa začína dlhá nočná mora.

Úsvit mŕtvych (Dawn of the Dead)

Svet zachvátila nevysvetliteľná epidémia, ktorá likviduje celú populáciu. Ľudia však neumierajú. Stávajú sa z nich zombíci, ktorí sa potulujú po meste a hľadajú zvyšky živých ľudí. Zdravotná sestra Ana Clark, policajt Kenneth, predavač Michael a pouličný chuligán so svojou tehotnou priateľkou tvoria zúboženú skupinku, ktorá našla úkryt vo veľkom obchodnom centre.

Vlak do Pusanu (Train to Busan)

Rozvedený workoholik Seok Woo sa rozhodne splniť želanie svojej dcérky a berie ju za jej mamou vlakom do Busanu. Už cestou na stanicu si všímajú začínajúce nepokoje. Po vyrazení vlaku sa dozvedajú hroznú pravdu o vypuknutí zombie epidémie, ktorá sa nevyhla ani ich vlaku. Začína sa nemilosrdný boj o prežitie v stiesnených priestoroch.

O 28 dní (28 Days Later)

Skupinka aktivistov, bojujúca za práva zvierat, vtrhne do laboratória, kde vedci skúmajú opice infikované besnotou. Ochrancovia zvierat pustia opice von z klietok a tie ich okamžite uhryznú a nakazia. Pandémia na seba nenechá dlho čakať. Vírus zlikvidoval takmer celé mesto a Londýn zíva prázdnotou. Deprimovaní preživší však netušia, že na nich číha väčšia hrozba.

Zombieland

Komédia Zombieland rozpráva príbeh dvoch mužov, ktorí sa snažia prežiť vo svete ovládanom zombíkmi. Columbus je zbabelec obrovských rozmerov, no strach zo zombíkov ho udržuje nažive. Naopak Tallahassee je drsňák, ktorý zabíja zombíkov rad radom. Keď spoja svoje sily s Witchitou a Little Rockom, neostáva im nič iné, ako sa začať spoliehať jeden na druhého.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 prinesie radikálne vylepšenie. Potvrdil ho uniknutý kryt
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.