iPhone 7 Plus má jednu vyhchytávku, ktorej sa jeho menší súrodenec, iPhone 7 nedočkal. Je to režim fotenia portrétov, ktorý sa nachádza priamo v iOS a dokáže urobiť také zábery, že bežný človek nechápe. Problém ale je, že veľká časť tohto záberu je vlastne softvér, nie je to len hardvér (iPhone 7 Plus má dve šošovky fotoaparátu). O tom ale potom. Apple vydalo celkom novú reklamu v ktorej propaguje práve funkciu portrétov. Budeš ohromený z tých kvalitných záberov!

Portréty

Režím Portréty si obľúbil asi každý jeden, kto ho kedy vyskúšal, pretože doslova ponúka neskutočné zábery a človek až nechápe, ako takto dobre môže fotiť so svojim smartfónom. Uznávame, zrkadlovky fotia predsalen asi o niečo lepšie, ale na druhú stranu majú ťažké a veľké objektívy, rovnako ako telo + všetko okolo toho. Taký iPhone 7 Plus váži sotva niekoľko desiatok gramov, zmestíš ho do vrecka a odfotíš naň naozaj nádherné zábery v prípade, že je to potrebné. Navyše, funkcia portrétov funguje dokonalo. Softvér dokáže plasticky oddeliť osobu, prípade predmet v popredí a rozostriť to, čo je v pozadí. Výsledok je vydarený a pôsobí profesionálne.

- Reklama -

V novej reklame od Apple uvidíš veľa jódlovania, zaujímavých ľudí a mladú majiteľku iPhonu 7 Plus vo farbe Rose Gold, z ktorej sa stal doslova nútený fotograf. Možno to znie smiešne, ale veľakrát to takto vyzerá aj v realite. Hoci väčšinou autor prosí ľudí aby mu zapózovali, v prípade, že chce funkciu odskúšať.

Zábery sú ale naozaj nádherné. V šere a tme samozrejme nestojí režim portrétov za nič, ale pokiaľ je bežný deň a dokonca dobré svetelné podmienky ako napríklad západ slnka a podobne, zábery sú neskutočné. Tváre v popredí krásne ostré, skrátka všetko, čo si len vieš predstaviť. Kto už vyskúšal portréty? V prípade, že máš iPhone 7 a možnosť portrétov nemáš vo svojom fotoaparáte tak, ako iPhone 7 Plus, stačí vyskúšať túto aplikáciu, pomocou ktorej sa to dá tiež, hoci kvalita nebude úplne rovnaká.

https://youtu.be/r8mR33cp_Fk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.