Netflix bojuje proti zdieľaným účtom mimo vašej domácnosti

Nie je žiadnym tajomstvom, že streamovacie služby prerábajú milióny či možno miliardy dolárov na rodinnom zdieľaní účtov. Partia cudzích ľudí sa napríklad dohodne, že si spoločne predplatia Netflix a každý ho za drobný mesačný poplatok používa individuálne, trebárs aj na opačnej strane sveta. S týmto môže byť čoskoro koniec.

Balíček rodinného predplatného neslúži na tieto účely, a používať by sa mal striktne v jednej domácnosti (napríklad pre rodičov a pre deti). Začiatkom tohto týždňa sa preto niektorým predplatiteľom začala objavovať obrazovka, ktorá im znemožňovala sledovanie obsahu bez overenia účtu.

- Reklama -

Krátka výzva divákovi oznámi, že ak nežije s vlastníkom účtu v jednej domácnosti, potrebuje svoj vlastný účet, aby mohol ďalej sledovať filmy a seriály. Následne je presmerovaný na krátke overenie cez e-mail alebo textovú správu, prípadne na aktiváciu účtu prostredníctvom 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie.

Internetový portál Thestreamable uvádza, že výzva sa v súčasnosti objavuje len na televíznych zariadeniach, no nedá sa vylúčiť, že sa neskôr dostane aj na počítače, tablety či smartfóny.

Ako uviedol hovorca Netflixu: „Tento test je navrhnutý tak, aby pomohol zabezpečiť stremovaciu službu pred ľuďmi, ktorí majú prístup k účtom, no nemajú oprávnenie na ich používanie.“

V súčasnosti ešte nie je jasné, či sa overenie spolieha na používanie rovnakej IP adresy, aby sa mohla označiť konkrétna domácnosť. Pokiaľ áno, nová bezpečnostná funkcia môže spôsobiť nemalé problémy miliónom používateľom po celom svete. Netflix má však na všetko plné právo.

Vo svojich zmluvných podmienkach totiž uvádza, že rodinný účet môže byť zdieľaný len s členmi vašej domácnosti. Pokiaľ to tak nie je, platforma má povolenie kedykoľvek zakročiť. Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

- Reklama -
ZDROJthestreamable.com
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Moj nazor je …
    Ak povolili zdielanie na 4roch zariadeniach, tak je hlupost aby to bolo na jednej IP adrese …
    Ak to zrusia, urcite pridu o miliony odberatelov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here