Predstavenie nových produktov z dielne Apple máme za sebou čo znamená, že na povrch sa dotávajú aj prvé reakcie a dojmy z odhalených zariadení. V Apple Parku, kde spoločnosť Apple ukázala svoje nové modely hodiniek Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, sa vybraní žurnalisti podelili so svetom o prvé pocity z nich.

Oba modely nových hodiniek majú čip S9, ktorý je oveľa výkonnejší ako procesor minulej generácie. Čip S9 má až o 60 % viac tranzistorov a dokáže spracovať strojové učenie až 2× rýchlejšie. S novým čipom prichádza aj funkcia Double Tap (dostupná od októbra), ktorá umožňuje ovládať hodinky dvojitým klepnutím prstami.

Môžete tak prijať hovor, prehrať hudbu alebo otvoriť upozornenie.

hands on Apple Watch
Zdroj: MacRumors / úprava redakcie
hands on Apple Watch
Zdroj: MacRumors / úprava redakcie

Displeje hodiniek sú po novom jasnejšie, za čo môže displej s podporou až 2 000 nitov pre Series 9 a 3 000 nitov pre Ultra 2. Všetky nové modely majú aj väčší úložný priestor 64 GB, čo je až dvojnásobne viac ako v prípade minulej generácie.

Apple Watch Series 9 dostali nové ružové prevedenie, ktoré dopĺňajú možnosti starlight, midnight a PRODUCT(RED). Modely z nehrdzavejúcej ocele sú dostupné v grafitovej, zlatej a striebornej farbe.

hands on Apple Watch
Zdroj: MacRumors / úprava redakcie

V prípade Apple Watch Ultra druhej generácie je vylepšení o niečo menej, stále sa však jedná o extrémne výkonné zariadenie. Okrem rovnakého čipu S9 dostal model Ultra jasnejší displej, ktorého viditeľnosť oceníte hlavne pri ostrom svetle.

Analytické predpoklady a leaky týkajúce sa novej farebnej možnosti sa nakoniec nevyplnili, čo je celkom na škodu. Apple však utíšil hlad po tmavej farbe aspoň novým ciferníkom Modular Ultra, ktorý automaticky prepne hodinky do nočného režimu.

hands on Apple Watch
Zdroj: MacRumors / úprava redakcie
hands on Apple Watch
Zdroj: MacRumors / úprava redakcie

Apple síce o vylepšení dodatočných senzorov nehovorí nič, no pochválil sa novými testami. Apple Watch Ultra prešli záťažovými testami v extrémnych podmienkach od -500m až do 9000 m od morských hĺbok až po tie najvyššie vrcholy hôr.

V nižšie uvedených videách si môžete pozrieť prvé reakcie zo strany testerov a recenzentov, ktorí majú prístup k čerstvo predstaveným zariadeniam. Ktorý model hodiniek Apple Watch urobil dojem na vás?

 

Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Pro na prvých a videách. Aké sú prvé dojmy z nových iPhonov?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -