V Cupertine sa nevenujú len novým iPhonom alebo Macom. Už čoskoro príde upgradovaná Apple TV 6. generácie. Zariadenie získa vyšší výkon a kompletne prepracovaný ovládač Apple TV Remote. Nájdeme v ňom zaujímavú funkciu!

Nová Apple TV až v roku 2021

Apple si dáva načas. Súčasná Apple TV4K bola predstavená v septembri 2017. Na jej nástupcu si budete musieť ešte počkať. Posledná správa od Bloombergu naznačuje príchod v roku 2021. To je celkom dlhá doba…

Apple sa sústreďuje na modernejší hardvér. Hoci nemáme informáciu o konkrétnom procesore, pod “kapotu” sa môže dostať Apple A14 Bionic. Vysoký výpočtový výkon sa hodí najmä pri hrách. Je to smer, ktorým by sa mala Apple TV v budúcnosti uberať. Neskôr sa z nej môže stať plnohodnotná konzola. Na to ale máme ešte dosť času…

Zatiaľ nie je jasné, či sa nejakým spôsobom upraví aktuálny dizajn. Apple ho po prvýkrát ukázalo v roku 2015 (pri štvrtej generácii). Úniky však hovoria o novom ovládači Apple TV Remote. Inžinieri doň integrujú vyhľadávaciu funkciu. V prípade, že sa niekde zapatroší, jednoducho ho nájdete cez váš iPhone alebo iPad. Veľmi praktické, čo poviete?

- Reklama -

Po stránke úložiska by mohla tvoriť základ buď 64GB alebo 128GB verzia (dnes je to 32GB). Cenová politika sa nezmení. Apple TV 6. generácie kúpite za cca 200€ (v závislosti od verzie). Tento bývalý “hobby” produkt je dnes veľmi obľúbený medzi používateľmi jablkových zariadení. Zjednodušuje nám každodenný život v domácnosti. Ktorú Apple TV vlastníte vy?

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here