V Cupertine sa nevenujú len novým iPhonom alebo Macom. Už čoskoro príde upgradovaná Apple TV 6. generácie. Zariadenie získa vyšší výkon a kompletne prepracovaný ovládač Apple TV Remote. Nájdeme v ňom zaujímavú funkciu!

Nová Apple TV až v roku 2021

Apple si dáva načas. Súčasná Apple TV4K bola predstavená v septembri 2017. Na jej nástupcu si budete musieť ešte počkať. Posledná správa od Bloombergu naznačuje príchod v roku 2021. To je celkom dlhá doba…

Apple sa sústreďuje na modernejší hardvér. Hoci nemáme informáciu o konkrétnom procesore, pod „kapotu“ sa môže dostať Apple A14 Bionic. Vysoký výpočtový výkon sa hodí najmä pri hrách. Je to smer, ktorým by sa mala Apple TV v budúcnosti uberať. Neskôr sa z nej môže stať plnohodnotná konzola. Na to ale máme ešte dosť času…

Zatiaľ nie je jasné, či sa nejakým spôsobom upraví aktuálny dizajn. Apple ho po prvýkrát ukázalo v roku 2015 (pri štvrtej generácii). Úniky však hovoria o novom ovládači Apple TV Remote. Inžinieri doň integrujú vyhľadávaciu funkciu. V prípade, že sa niekde zapatroší, jednoducho ho nájdete cez váš iPhone alebo iPad. Veľmi praktické, čo poviete?

Po stránke úložiska by mohla tvoriť základ buď 64GB alebo 128GB verzia (dnes je to 32GB). Cenová politika sa nezmení. Apple TV 6. generácie kúpite za cca 200€ (v závislosti od verzie). Tento bývalý „hobby“ produkt je dnes veľmi obľúbený medzi používateľmi jablkových zariadení. Zjednodušuje nám každodenný život v domácnosti. Ktorú Apple TV vlastníte vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Chlapík prerobil Game Boy Color z 90-tých rokov na ovládač od Apple TV
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.