Pravdepodobne viete, že spoločnosť Apple predstavila spolu s druhou generáciou Apple TV 4K aj kompletne prepracovaný ovládač Siri Remote. Ako sa však ukázalo, čiastočná zmena bola implementovaná aj do operačného systému iOS 15.

Aj keď sme to na WWDC 2021 nevideli, dizajnéri vylepšili vzhľad a zjednodušili používateľské prostredie. Zatiaľ čo v iOS 14 bol ovládač prispôsobený tenšej verzii z rokov 2015 a 2017, v iOS 15 už nadväzuje na tučnejší model z roku 2021. Navyše ponúka viac funkcií.

Prispôsobené sú najmä tlačidlá, ktoré sa nachádzajú vo všetkých okrajoch obrazovky a už na prvý pohľad ich je o niečo viac. 

Spomenúť musíme napríklad tlačidlo Vypnúť, Stlmiť, Zdieľať, ako aj možnosť zmeny hlasitosti či konkrétneho obsahu. Toto tu predtým nebolo a aktuálna aplikácia Ovládač ponúka (v iOS 14) podstatne menej možností.

Z nášho pohľadu ide o mimoriadne užitočnú zmenu, nakoľko práve tento spôsob ovládania dlhé roky preferujeme. Nie vždy sa nám chce naťahovať po fyzickom ovládači Siri Remote, pokiaľ sa nachádza napríklad na druhej strane obývačky.Stačí len vytiahnuť iPhone, urobiť pár klikov a môžete si zvoliť akýkoľvek obsah.

V redakcii nám však vždy prekážala absencia nastavenia hlasitosti. Nakoľko ale do iOS 15 pribudla, veľmi sa z toho tešíme. Uvidíme, ako bude fungovať softvérová novinka v praxi.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2. generácie dostal update. Problém je, že sa ešte nepredáva.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -