Staršie modely Apple TV prídu o podporu aplikácie YouTube

Pokiaľ vlastníte Apple TV 3. generácie (2012/2013), už čoskoro prídete o podporu YouTube, ktorý je tu celé roky dostupný ako kanál. Novšie modely Apple TV 4. generácie (2015) a Apple TV4K (2017) si klasickú apku ponechajú a aj naďalej bude dostávať aktualizácie.

Na zmenu upozornil čitateľ portálu 9to5Mac, ktorý obdržal od YouTube rozsiahlu správu, týkajúcu sa oficiálneho prerušenia podpory aplikácie. Tá by sa mala skončiť v marci 2021.

Ak vlastníte Apple TV 3. generácie nemusíte zúfať. Stále tu existuje možnosť, ako si prehrať obsah z YouTube a to prostredníctvom AirPlay z vášho iOS, iPadOS alebo macOS zariadenia. Je to možno trochu komplikovanejšie, no stále funkčné riešenie.

V tomto bode je potrebné doplniť, že zmena sa týka len tretej generácie set-top boxu. Ak vlastníte Apple TV druhej generácie z roku 2010, tu bola podpora pre YouTube ukončená ešte v roku 2015.

Napíšte nám do komentára, či sa vás táto zmena nejako dotkne alebo vlastníte novší model, ktorý nebude mať problém. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.