Apple predstavilo aktualizácie svojich operačných systémov pred viac ako dvoma týždňami. Doteraz sme sa zameriavali predovšetkým na iOS 14 či macOS Big Sur. Netreba však zabúdať ani na prepracovaný tvOS 14, ktorý prináša veľké množstvo užitočných noviniek. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, o čo sa presne jedná.

Takto vyzerá tvOS 14 so všetkými vylepšeniami.

Aj Apple TV dostanú v dohľadnej dobe update, ktorý prinesie množstvo vylepšení. Jedným z tých najzákladnejších je podpora funkcie obraz v obraze. Apple ju vo veľkom propagovalo pri iOS 14, avšak nachádza sa aj v tvOS 14. Pomocou jednoduchého ovládania viete minimalizovať aktuálne prehrávané video a následne pracovať v systéme s nejakou inou funkciou. Samozrejme, že táto záležitosť nepodporuje defaultne každú jednu aplikáciu. Vývojári ju musia aktivovať samostatne.

Ďalšou zaujímavou novinkou je podpora 4K videa v aplikácii YouTube. Používatelia si tak konečne užijú maximálnu možnú kvalitu. Vďaka zdieľaniu zvuku si môžu dvaja ľudia pripojiť na Apple TV svoje AirPods a následne sledovať filmy alebo seriály absolútne potichu s tým, že nebudú vyrušovať ďalších členov rodiny (pokiaľ chcú napríklad spať).

tvOS 14 prichádza ako prvý s podporou Xbox Elite 2 a Xbox Adaptive Controller. Všetky novinky si viete pozrieť v hands-on videu od portálu Macrumors. Na čo sa tešíte najviac? Napíšte nám do komentára.

Takto vyzerá tvOS 14 so všetkými vylepšeniami.
Takto vyzerá tvOS 14 so všetkými vylepšeniami.
Prečítajte si tiež  Apple začalo predávať AirTag kľúčenky v nových farbách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.