Technologický gigant nezabúda ani na svoj „hobby produkt“ Apple TV, ktorý sa medzi fanúšikmi teší veľkej popularite. Operačný systém tvOS dostáva pravidelné aktualizácie a pripravovaná verzia s označením 14.5 prinesie drobné zmeny a vylepšenia. Tie si konkretizujeme v nasledujúcom texte.

Vývojári v Cupertine sa v prvom rade rozhodli premenovať ovládať „Siri Remote“ na„Apple TV Remote“, čo je zvláštna no zásadná úprava. Samotnú zmenu odhalil Steve Moser z redakcie MacRumors, ktorý o tom napísal samostatný článok. Ak sa teraz pýtate, na čo to bolo vlastne dobré, odpoveď môžeme hľadať v blízkej budúcnosti.

Pripravuje sa Apple na novú Apple TV?

Ako iste viete, spoločnosť Apple chystá ďalšiu generáciu Apple TV, ktorá sa nám predstaví niekedy v roku 2021 (možno už v apríli). Toto zariadenie poskytne výkonnejší procesor a nové technológie, vrátane prepracovaného ovládača. Práve s ním môže nejakým spôsobom súvisieť aktuálna zmena názvu.

Nový ovládač by mohol okrem iného obsahovať napríklad aj vstavanú funkciu Nájsť, vďaka čomu vám už nebude robiť starosti, keď vám náhodou zapadne za gauč alebo iný nábytok. Tak isto by mohol priniesť celkom nový dizajn a možnosti ovládania. Na viacej informácií si však musíme ešte počkať.

Apple zmenilo aj názov tlačidla „Home Button“ v časti „Diaľkové ovládače a zariadenia“ na „TV Button“, no funkčnosť je rovnaká (aj tu očakávame, že sa jedná skôr o vylepšenie budúceho ovládača).

Na záver sa hodí spomenúť, že tvOS 14.5 priniesie podporu pre ovládače od hernej konzoly PlayStation 5 či Xbox Series X a takisto boli vylepšené možnosti snímkovej frekvencie, pričom Apple TV ponúka 30,97Hz a 59,94Hz na miesto 30Hz /60Hz.

Napíšte nám do komentára, či sa už tešíte na nástupcu tohto zariadenia. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku dnes začal predaj iPhonu 13. Dá sa kúpiť aj bez predobjednávky?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.