Aktualizácie iOS sa pre mnohých stávajú akýmsi pomyselným záchranným kolesom, pretože po inštalácií niektorých aktualizácií vznikajú rôzne problémy pri používaní. Už dlhší čas Apple ponúka možnosť inštalovania beta verzií iOS bezplatne, bez potreby vlastniť developerský účet, čo prináša viac informácií o novinkách v systéme.

Čo znamená funkcia Zachovania nastavení kamery v iOS 10.2?

Pripravovaná ďalšia aktualizácia iOS 10.2, ktorá má medzičasom už pár beta verzií za sebou síce neobsahuje veľké novinky v používaní či funkciách, no pár sa ich v systéme nájde.

- Reklama -

V druhej bete iOS 10.2 pribudlo nové nastavenie týkajúce sa kamery. Konkrétne ide o zachovanie nastavení kamery po opustení samotnej aplikácie. V praxi to teda znamená, že pokiaľ rád fotíš selfie s efektom Prechod, toto nastavenie ti bude zachované, pokiaľ zapneš zachovanie nastavení pre fotofilter. Ďalej sa nastavenia týkajú zachovania režimu Live Photo alebo režimu kamery, štvorca, selfie či videa. Tieto nastavenia na jednej strane skracujú čas výberu režimov, no na druhej strane by bolo omnoho lepšie to, ak by Apple konečne do kamery pridalo rozšírený režim fotenia. Nielen ovládanie expozície, ale aj teploty farieb, kontrastu, ISO alebo expozičného času by sa do tak skvelého fotoaparátu v iPhone hodili oveľa viac, ako len tri nastavenia zachovania režimov.

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here