iPhone 8 sme už mali možnosť vidieť niekoľko krát na mnohých renderoch, či veľmi lacných maketách. Teraz sa ale môžeme pozrieť na taký iPhonu 8, kotrý je premakaný do posledného detailu a ide doposiaľ asi o najlepšie spravovanú maketu, akú sme mohli vidieť. Materiály sú tu použité presne tak, ako by mali byť použité aj na originálnom zariadení. 

Rozmery

Začali by sme asi rozmermi samotného zariadenia. Podľa doposiaľ uniknutých informácií vieme, že budú 71 mm × 144 mm × 7,5 mm (š,d,h). Inými slovami veľmi podobné ako tie, ktoré má dnes iPhone 7 – 67,1 mm × 138,3 mm × 7,1 mm (š,d,h). Rozdiel bude ale na prednej strane kde by mal byť obrovský, pravdepodobne 5,5″ displej, ktorý sa bude rozprestierať od jedného kraja ku druhému. Vo vrchnej časti by mal byť síce panel, v ktorom bude skrytý mikrofón, FaceTime kamera a snímače ale ináč by telefon v podstate nemal mať rámiky. Okrem iného by sa v displeji mala nachádzať technológia senzoru otlačku prsta a zobrazovanie by malo byť plne OLED.

Túto maketu vyrobil jeden veľmi známi leaker, OnLeaks a spolupracoval pri tom so spoločnosťou Tiger Mobiles. Na prednej strane sa teda bude nachádzať sklenený OLED displej. V strede by sme sa mali dočkať ocelového rámika, no a potom na zadnej strane zase skleneného tela vo farbe zariadenia. V tomto prípade to pripomína dnes veľmi dobre známy Jet Black. Prekvapením na zadnej strane by mal byť aj vertikálne umiestnený fotoaparát. Dizajn sa trošku podobá aj na iPhone 4/4S, no tiež na iPhone 7/7 Plus. Zároveň má však svoje „evolučné“ prvky, vďaka čomu budeme vedieť telefón rozoznať od ostatných modelov.

Pri navrhovaní nového iPhonu má Apple k dispozícií 10 rôznych prototypov a každý sa líši niečim iným. Niektoré majú napríklad Touch ID umiestnené na zadnej strane, iné zasa nemajú displej od okraja ku okraju, prípadne majú zaoblený displej, čo však vo finále neuvidíme. Je veľmi ťažké dopredu povedať, čoho všetkého sa vlastne ešte s príchodom novej generácie iPhonu dočkáme, pretože Apple všetko celkom dobre tají a okrem dizajnu nemáme prakticky vôbec nič. V kuloároch sa ale šepká, že by malo toto zariadenie poskytnúť napríklad aj bezdrôtové nabíjanie, 3D skener so schopnosťou rozlíšenia tváre či dúhovky na odomykanie. Rovnako tak by tu mal byť aj lepší fotoaparát a rýchlejšie nabíjanie. Na viac informácií si ale ešte radšej počkajme!

Prečítajte si tiež  Základný iPhone 15 sa odhaľuje na ďalších fotkách. Androidy sa môžu začať triasť

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.