V dnešnej dobe je v spoločnosti naozaj obrovský problém so smartfónmi. Ich výrobcovia ich totiž vyrábajú príliš „krehké,“ keď sa aj pri obyčajnom páde na zem, neraz stane to, že sa vám na displeji objaví nepríjemná pavučina. Apple dnes prišiel so skvelým patentom, ako percento takýchto ničivých pádov zmierniť. Čo keby sa váš iPhone ešte vo vzduchu rozhodol, že dopadne na „správnu, zadnú časť“ tak, aby vznikli čo najmenšie škody?

Kontrola pádu

Pokiaľ by Apple naozaj prišiel s niečim podobným na trh, šlo by zrejme o ten najpokrokovejší systém, ktorý by mohol pomôcť znížiť percento popraskaných displejov. V Coupertine vymysleli jedinečný systém, ktorý funguje na základe vibrácií z vibračného motorčeka. Vďaka nemu dokáže zmeniť smer a uhol pádu vášho iPhonu. Netreba sa však tešiť, že príde formou aktualizácie softwaru. Apple chce totiž pri svojom patente použiť úplne iné motorčeky, aké sú použité napríklad v iPhone 6/6 Plus. Zariadenie, ktoré by malo reálne využívať tento systém, by navyše muselo obsahovať špeciálny ultrazvukový senzor, ktorý by mohol presne určiť trajektóriu, rotáciu a uhol klesania pádu. Na základe týchto informácií by mal následne vyhodnotiť situáciu tak, aby boli následky čo najmenej deštruktívne. Aj napriek tomu, že sa to môže zdať, ako sci-fi, nie je to až tak nereálne a vzhľadom na pokrok v dnešnej dobe ani pravdepodobne nebude trvať dlho kým sa systém stane súčasťou každodennej reality.

- Reklama -

iphone_6_plus_front_thumb800

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.