Len včera (29. augusta), Apple oznámilo dátum, kedy uvidíme nové iPhony spolu s finálnou verziou iOS 10. Počas tohto špeciálneho eventu by sme mali vidieť aj ďalšiu generáciu Apple Watch. Podľa čínskeho webu Weibo však budú mať Apple Watch 2 aj väčšiu kapacitu batérie či GPS.

Druhá generácia Apple Watch dostane väčšiu batériu a GPS

Prvé Apple Watch, ktoré sú zatiaľ najpopulárnejšie smarthodinky na trhu síce neboli uvedené ako prvé, Apple však poňalo hodinky trošku inak. Samozrejme, k predajom pomohla aj značka, spracovanie a spárovanie s iPhonom či iPadom.

- Reklama -

Treba však spomenúť aj absenciu funkcie,  ktorá mohla byť zahrnutá už v prvej generácii. Je ňou GPS, ktoré by v zariadení prioritne určenom na pohybovú aktivitu nielen vo vnútri ale aj vonku, kde sa sledovanie polohy jednoducho hodí. Nové potenciálne funkcie, ktoré by mali byť v druhej generácii si vyžaduje aj väčšiu kapacitu batérie.

Zväčšenie kapacity by malo zo súčasných 246 mAh vzrásť na 334 mAh pre 42 mm modely. Síce to nie je na prvý pohľad veľké zväčšenie, no dá sa predpokladať, že nový systém watchOS 3 spolu s novými procesormi budú menej náročné na energiu a tým pádom, batérii ostane viac „šťavy“ vykonávať iné funkcie, napr. určovanie polohy.

Special event

Zatiaľ ešte nikto nevie, či Apple predstaví Apple Watch 2 na evente 7. septembra spolu s novými iPhonmi. Otázkou tiež ostáva, kedy presne budú predstavené aj nové iPady či Macy. Uvidíme až budúci týždeň, čo bude pravdou a či sa Apple nerozhodne ďalšie zariadenia predstaviť ešte tento rok, pravdepodobne v októbri, alebo si to nechá až na rok 2017. Keď už spomíname rok 2017, práve na jeseň budúceho roka by Apple malo razantne obmeniť dizajn iPhonov, keďže to bude 10 rokov, čo Steve Jobs ukázal svetu revolúciu – iPhone.

Screenshot_60

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -