Domáci inteligentný reproduktor od spoločnosti Apple by mal byť povinnou výbavou každého fanúšika značky. Medzi jeho hlavné prednosti patrí to, že aj keď je na prvý pohľad relatívne malý, pokiaľ ho položíte na kvalitný podklad, dokáže hrať až prekvapivo dobre. HomePod mini kúpite po zľave za super cenu.

HomePod mini je špecifický tým, že je jeho súčasťou širokopásmový 360° reproduktor, ktorého basovú časť tvorí dvojica pasívnych rezonátorov. Vďaka špeciálnej konštrukcií sa môže zvuk šíriť rovnakým spôsobom na všetky smery, vďaka čomu bez problémov rozozvučí celú miestnosť. Súčasťou zariadenia je navyše aj procesor S5, ktorý môžete poznať z inteligentných hodiniek Apple Watch. Ten dokáže až 180 – krát za sekundu analyzovať prehrávanú hudbu, vďaka čomu z nej budete mať maximálny zážitok.

Apple nepatrilo nikdy medzi lacné značky a HomePod mini nebol nikdy lacný reproduktor. Na druhej strane však nemôžeme napísať, že by bol nedostupný. Jeho bežná slovenská cena sa pohybuje na úrovni 120 – 130 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už od 101,2 €.

O to zaujímavejšie to znie vtedy, keď napíšeme, že HomePod mini sa na Slovensko z oficiálnej distribúcie nedováža. Ide teda o kusy, ktoré boli pôvodne určené pre iné trhy, no normálne sa dajú používať aj u nás.

HomePod mini je v spojení so Siri návykový. Má to však jedno „ale“

HomePod mini
Zdroj: Unsplash / Matúš Gocman / Michael Soledad (úprava redakcie)

Okrem toho, že HomePod mini nádherne hrá, jeho súčasťou je aj hlasová asistentka Siri. Zariadenie obsahuje sústavu mikrofónov, ktoré sú po celý čas v strehu a čakajú, kedy ich oslovíte so svojou požiadavkou.

Pokiaľ vám nevadí používať anglický, alebo iný cudzí jazyk, v ktorom Siri pracuje, budete to milovať. Ak by ste s ňou ale chceli komunikovať v slovenčine alebo češtine, rovno na to zabudnite. Ide asi o najväčší nedostatok tohto zariadenia.

Teplomer aj vlhkomer 

HomePod mini vlkhkomer a teplomer widget na iphone
Zdroj: SvetApple

To čo vás na tomto drobcovi možno prekvapí je, že jeho súčasťou je aj vlhkomer a teplomer. Obe technológie sa v ňom skrývajú už od roku 2020, kedy bol HomePod mini uvedený na trh, avšak Apple ich sprístupnilo až so softvérovou aktualizáciou iOS 16.3 začiatkom roka 2023.

Pokiaľ teda máte záujem o HomePod mini, zariadenie si môžete kúpiť za najlepšie ceny na Slovensku po kliknutí na tento odkaz. Dajte nám vedieť do komentára, aké máte skúsenosti s týmto reproduktorom vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Aplikácia Apple TV sa dostane na televízory Sony a Vizio.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -