Spoločnosti Spotify a Netflix nadviazali nové partnerstvo. Dvojica firiem buduje novú spoločnú platformu, na ktorej bude dostupný audio aj video obsah. Tento krok má byť odpoveďou na jablkové služby v podobe Apple Music a Apple TV+. Prvým krokom je zahrnutie exkluzívneho audio obsahu z Netflixu na Spotify.

Prečítajte si tiež  Apple nadšenci vo veľkom rušia predplatné Spotify. Dôvodom je chýbajúca podpora pre Homepod

O novinke, ktorá ponesie názov Netflix Hub informovala firma Spotify na svojom oficiálnom blogu. Najväčšiu pozornosť posledných týždňov pútal netflixový seriál Squid Game, ku ktorému vytvorili poslucháči na Spotify vyše 22 500 jedinečných tematických playlistov. Podľa Spotify prinesie spojenie spojenie oboch gigantov prospešný scenár, v ktorom sa dočkáme jednotnej audio-vizuálnej služby.

Audio a video na jednom mieste

Streamovacie spoločnosti vytvárajú v rámci spoločnej kooperácie úplne nový Netflix Hub na Spotify. Prostredníctvom tohto Netflix Hubu na Spotify majú poslucháči s bezplatným a prémiovým prístupom prístup k oficiálnym soundtrackom, playlistom a podcastom spolu s exkluzívnym obsahom Spotify.

Hub bude zatiaľ dostupný iba v USA, Kanade, Austrálii, na Novom Zélande, v Spojenom kráľovstve, Írsku a Indii. Postupne by sa však mali pridávať aj ostatné krajiny v jednotlivých „launch“ vlnách.

V rámci centra budú mať fanúšikovia jednoduchý prístup k oficiálnym playlistom pre známe televízne hity ako La Casa de Papel (Money Heist), Bridgerton a On My Block, ako aj k oficiálnemu soundtracku k seriálom Squid Game, Bruised a Cowboy Bebop.

Tvorcovia tu tiež skúmajú seriály a filmy v rámci podcastových epizód venovaným obsahu ako napríklad Okay, Now Listen, Netflix Is A Daily Joke, 10/10 (Would Recommend) a The Crown: The Official Podcast.

Netflix Hub na Spotify vyzerá veľmi podobne ako to, čo už robí Apple so svojimi vlastnými službami. Ak napríklad sledujete seriály Dickinson, The Morning Show alebo For All Mankind, môžete získať prístup k skladbám a soundtrackom týchto seriálov v službe Apple Music, ako aj bonusový obsah v rámci Apple Podcastov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here