Intel spúšťa anti-kampaň proti Macom s čipom M1

Je nad svetlo jasné, že sa z príchodu ARM procesora M1 v spoločnosti Intel práve netešia. Jeho schopnosti sú prekvapivé a okamžite po uvedení na trh vzbudil obrovský záujem u verejnosti a profesionálov.

Výrobca procesorov sa na túto nepriaznivú situáciu rozhodol reagovať a zverejnil niekoľko reklám, ktoré majú za cieľ zdiskreditovať Mac. Firma v nich nevyčíta iba prítomnosť ARM platformy ale aj neschopnosť ovládania displeja cez dotyk alebo zlú konektivitu v rámci portov. To nám príde trochu od veci.

Reklamy tvoria videá, inforgrafiky a takisto početné tweety. Firma sa snaží demonštrovať, že čipy od Intelu sú vo všetkom lepšie, než tie od Applu. To pochopiteľne nie je pravda.

Aj keď vstúpil Intel do tohto boja pomerne tvrdo, je veľmi pravdepodobné, že najsilnejšia anti-Appple-kampaň ešte len príde. Bude trvať celé mesiace.

Technologický gigant z Cupertina plánuje byť v priebehu najbližších dvoch rokov úplne samostatný (čo sa týka výroby čipov pre počítače Mac). Potom to už nebude pre Intel partner ale konkurent.

V najbližších mesiacoch sa dočkáme platformy Apple Sillicon aj v iMacu a MacBooku Pro 16″. Takisto už v Cupertine pripravujú menšiu verziu Macu Pro a výkonnejšie verzie M1 sa môžu ukázať aj v MacBoku Pro 13″/14″ a MacBooku Air. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, či ste si už vyskúšali Mac s čipom M1 a pokiaľ áno, ako ste s touto novou platformou spokojní. Budeme radi za všetky vaše poznámky a názory.

Prečítajte si tiež  Anker predbehol Apple - predstavil svoj vlastný MagSafe "batoh" s 5 000 mAh
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.