iMac 2021

Známy leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg zdieľal ďalšie podrobnosti ohľadom prepracovaných počítačov iMac, ktoré sa dočkajú svojej premiéry niekedy v lete 2021. Technologický gigant sa tu zameria na nový dizajn a tak isto platformu Apple Sillicon, ktorá úspešne odštartovala v MacBookoch (Pro 13″/Air) a Macu mini.

iMac sa po dlhých rokoch zbaví spodného čela s logom nahryznutého jablka, pôvodne pochádzajúceho z verzie G5, ktorá bola predstavená v roku 2004. Ikonický prvok nahradí čistota a elegancia.

Tak isto sa máme tešiť na tenšie rámčeky a väčšiu plochu displeja. Uhlopriečka základnej verzie má predstavovať 24″ (z 21,5″) a väčší model môže narásť až na 32″ (z 27″)! Vo všetkých prípadoch počítame s vysokým rozlíšením.

Gurman vo svojej poslednej správe dodáva, že iMac už nebude v zadnej časti zaoblený. Dizajn má byť úplne plochý a veľmi jednoduchý. Dopomôže tomu aj nová platforma Apple Sillicon a teda čipy založené na architektúre ARM. Apple vraj pre tieto počítače vývoja aj vlastný GPU čip, vďaka čomu si na nich zahráme náročnejšie hry. Nechajme sa prekvapiť.

- Reklama -

Dnes ešte nevieme, či bude iMac v roku 2021 podporovať aj procesory s Intelom. Ak však Apple uprednostní cestu štíhleho dizajnu, je viac ako pravdepodobné, že sa s nimi rozlúčime. Dostupné by mohli zostať v súčasných iMacoch, ako lacnejšia alternatíva k modernejším verziám.

Napíšte nám do komentára, čo si o tomto vylepšení myslíte vy. Čakáte na nový iMac alebo platforme Apple Sillicon zatiaľ neveríte?

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here