iMac 2021

Známy leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg zdieľal ďalšie podrobnosti ohľadom prepracovaných počítačov iMac, ktoré sa dočkajú svojej premiéry niekedy v lete 2021. Technologický gigant sa tu zameria na nový dizajn a tak isto platformu Apple Sillicon, ktorá úspešne odštartovala v MacBookoch (Pro 13″/Air) a Macu mini.

iMac sa po dlhých rokoch zbaví spodného čela s logom nahryznutého jablka, pôvodne pochádzajúceho z verzie G5, ktorá bola predstavená v roku 2004. Ikonický prvok nahradí čistota a elegancia.

- Reklama -

Tak isto sa máme tešiť na tenšie rámčeky a väčšiu plochu displeja. Uhlopriečka základnej verzie má predstavovať 24″ (z 21,5″) a väčší model môže narásť až na 32″ (z 27″)! Vo všetkých prípadoch počítame s vysokým rozlíšením.

Gurman vo svojej poslednej správe dodáva, že iMac už nebude v zadnej časti zaoblený. Dizajn má byť úplne plochý a veľmi jednoduchý. Dopomôže tomu aj nová platforma Apple Sillicon a teda čipy založené na architektúre ARM. Apple vraj pre tieto počítače vývoja aj vlastný GPU čip, vďaka čomu si na nich zahráme náročnejšie hry. Nechajme sa prekvapiť.

Dnes ešte nevieme, či bude iMac v roku 2021 podporovať aj procesory s Intelom. Ak však Apple uprednostní cestu štíhleho dizajnu, je viac ako pravdepodobné, že sa s nimi rozlúčime. Dostupné by mohli zostať v súčasných iMacoch, ako lacnejšia alternatíva k modernejším verziám.

Napíšte nám do komentára, čo si o tomto vylepšení myslíte vy. Čakáte na nový iMac alebo platforme Apple Sillicon zatiaľ neveríte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.