Apple vyrobil celkom 3 modely iPhonu so 4″ displejom, ktoré zahŕňajú iPhone 5, iPhone 5C a iPhone 5S. Nielen používatelia zariadení s týmto rozmerom displeja ale aj mnoho iných si stále myslí, že táto veľkosť je šikovnejšia a lepšie použiteľná.

Posledný vedie

Posledné dáta z Mixplane ukazujú, že približne 32,22% aktívnych používateľov iPhonu má stále v ruke model so 4″ displejom. Myslíme si, že je to tak preto, že veľa ľudí nechce upustiť od pohodlného ovládanie jednou rukou, alebo nechcú mať vo vrecku veľké zariadenie. Skrátka, iPhone im vyhovuje a nevidia dôvod na jeho výmenu. Posledný model so 4″ iPhone 5S používa 19,03%, iPhone 5 7,53% a plastový variant iPhonu 5 používa 5,66% používateľov zo všetkých aktívnych zariadení.

- Reklama -

iPhone 5 s väčšou obrazovkou bol uvedený po iPhone 4 a spočiatku sa ľuďom nepozdávalo zväčšenie displeja, ktoré už vtedy bolo prezentované ako všetky iPhony po ňom, teda ľahko ovládateľné jednou rukou. Pri iPhone 4 to určite platilo, keďže rozmery displeja sú na dnešný štandard malé. Apple tento problém pri väčších displejoch vyriešil funkciou Reachability, ktorá posunie zobrazovaný obsah nižšie.

Šanca na 4″

Všetky modely “päťkového” radu tak majú 4″ displej a už tu možno majú niektorí používatelia problémy s dosiahnutím palca do ľavého horného rohu. No podľa Apple, 60% používateľov starších generácií iPhonu sa rozhodli pre kúpu väčších modelov iPhonov, akými sú iPhone 6, iPhone 6 Plus spolu s radom”S”.

Dohady hovoria, že tento rok by sme sa mali od Apple dočkať ďalšieho 4″ iPhonu s názvom iPhone 5se s procesorom A9 či Live Photos, avšak názory sa rôznia.

iPhone-4-inch

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -