iPhone XI je mimoriadne diskutovanou témou. Dôvodom je nie príliš vydarený dizajn (podľa fanúšikov) zadnej strany zariadenia. Dominuje mu rozsiahly štvorec s trojicou fotoaparátov a to vraj nevyzerá esteticky. Teraz však máme aj dobré správy. 128GB bude pre iPhone XI (2019) základ.

128GB bude pre iPhone XI (2019) základ.

Povedzme si to na rovinu. Náročnosť multimediálneho obsahu každým rokom stúpa a malé úložisko tomu nedokáže sekundovať. Aj preto sa postupom času zo základných 16GB, ktoré boli nevyhnutné pre ako taký chod zariadenia zrazu stalo 64GB (dnes základ pre iPhone XR a iPhone XS). Zdá sa ale, že veľké aplikácie, fotografie a ostatné súbory sa postarajú o to aby sa pamäť opäť navyšovala. Minimálne pri vlajkovej lodi. 128GB bude pre iPhone XI (128GB) základ.

Tato informácia samozrejme ešte nie je oficiálna ale mnohé zdroje ju potvrdzujú. Jednať by sa malo pri tom iba o najdrahší model a jeho verziu “MAX”. iPhone XR2 bude stále začínať na 64GB. Dôvod je okrem nižšej ceny aj to aby sa tieto dve zariadenia od seba viacej líšili. Raz taká kapacita flash úložiska je už dobrý dôvod aby sa niekto rozhodol síce pre drahší, no za to lepší iPhone XI. Model XR 2 totižto ponúkne už dvojicu fotoaparátov (teraz má fotoaparát na zadnej strane iba jeden).

iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery. - svetapple.sk
128GB bude pre iPhone XI (2019) základ. – svetapple.sk

Aj keď pri iPhone XI rátame s troma šošovkami, nie je to zas taký rozdiel a postráda zmysel kupovať produkt, ktorý bude možno aj o niekoľko stoviek dolárov drahší. Preto by mal mať model XI väčšiu základnú pamäť.

Kapacita sa môže rozšíriť aj vyššie.

Kým dnes máme pri iPhone XS a iPhone XS MAX k dispozícií verzie 64GB, 256GB a 512GB, po novom by to mohlo byť ináč. Zariadenie by teoreticky mohlo začínať na 128GB, pokračovať 512GB a končiť až na 1TB (tak ako iPad Pro) je to síce špekulácia ale celkom logická. Ak by bol základ 128GB a druhý najväčší pamäťový stupeň 512GB, používatelia by mali väčšiu motiváciu na nákup. Model XR 2 by potom mohol ponúknuť 64GB, 256GB a 512GB tak ako to má dnes iPhone XS. (iPhone XR dnes ponúka 64GB, 128GB a 256GB).

iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery. - svetapple.sk
Tento rok sa iPhony opäť veľmi líšiť nebudú. Minimálne dizajnovo nie . – svetapple.sk

zdroj: Twitter

ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here