Apple je spoločnosť, ktorá musí napredovať v každom smere, a tak by v jej ponuke určite nemal chýbať jeden „mega“ tablet, ktorý by vedel úplne odrovnať počítač. Niečim podobným by mal byť práve 12,9″ iPad Pro, ktorý bude vraj predstavený začiatkom roka 2015!

Začiatok 2015

Prvé zmienky o spomínanom väčšom iPade začali padať ešte v roku 2013, kedy sa špekulovalo, že bude predstavený už tento rok, po boku nových generácií iPadov. Zdá sa však, že špekulácie mierne netrafili a dnes zverejnili chlapci zo serveru Bloomberg, že predpokladajú príchod prvej generácie „mega“ veľkého tabletu na začiatok roka 2015.

Využitie

Využitie takéhoto tabletu by bolo celkom logické minimálne preto, že by ponúkol obrovský dotykový displej s vysokým rozlíšením, na ktorom by sa určite pracovalo omnoho lepšie v aplikáciach ako Pages, Numbers či Keynote, ktoré sú v súčasnosti dobre ovládateľné, no bez príslušnej dodatkovej klávesnice sú naozaj len na prácu, ktorá je buď jednorázová alebo veľmi jednoduchá. Pokiaľ by ste chceli na iPade napísať knihu, tak to skrátka nejde  tak ľahko  ako na klasickom PC či laptope.

12_9_ipad_macbook_air
iPad Pro by dokonca mohol nahradiť aj súčasný MacBook Air-svetapple.sk

Hardware

Takýto iPad by podľa všetkého ponúknuť 12,9″ displej s vysokým rozlíšením. Poháňať by ho mohli výkonnejšie ARM čipy rovnako ako súčasné iPady. Dočkať by sme sa možno mohli aj označenia X (Apple A8X) podobne ako tomu bolo v prípade prvého iPadu s retina displejom. Ostatné funkcie ako napríklad Touch ID, či veľmi kvalitný fotoaparát na obidvoch stranách zariadenia, sú samozrejmosťou. Dizajn by sa oproti iPadu Air či mini opäť nemal zmeniť, a tak by mal vyzerať rovnako „len“ trochu väčší.

ipad-pro-cover2
Takto by mohol vyzerať iPad Pro – svetapple.sk

Cena

Aj napriek tomu, že o veľkom iPade v podstate nepadli žiadne zmienky a nevieme o ňom absolútne nič, jeho cenu čisto teoreticky predpovedať môžme. Stačí sa pozrieť na oficiálnu stránku Apple.com, či do obchodu a približne si porovnať všetky modely, ktoré sa v súčasnosti predávajú. Potom si všimnete, že každý model v podstate oddeľuje hranica 100 $/€. Pri menšej úvahe môžme očakávať cenu medzi 500 až 600 € za základnú verziu !

ipad_pro_concept3
Tu sú predpokladané rozmery – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.