Apple len pred pár dňami vydalo ďalšiu aktualizáciu operačného systému iOS 13.2.3. Podľa popisu by mal update vylepšiť stabilitu, rýchlosť a výdrž batérie systému. Je to ale pravda? Na niektorých zariadeniach nie.

13.2.3 má v niektorých prípadoch horšiu výdrž batérie.

Aktualizácie spoločnosti Apple môžeme nazvať v poslednej ako chaotické. Apple si skutočne ide jeden update za druhým. Tým posledným bol operačný systém iOS 13.2.3, no a o tom, či sa to Applu podarilo ste si mohli prečítať už tento článok.

- Reklama -

Na spomínanom videu sme si mohli pozrieť porovnanie na iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Výsledky neboli ničim prekvapivé. Objektívne povedané ale ani vzorka nebola najväčšia. Dnes tu máme o čosi prepracovanejšie video. Autor v ňom porovnáva viacero starších modelov.

V teste nájdeme niekoľko generácii iPhonu. Konkrétne je to potom iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8 a iPhone XR. Pre podobné porovnanie je to doslova ideálne. iOS nemá problémy na nových zariadeniach a keď sa niekdy vyskytnú, je to skôr zriedkavý prípad. Kameňom úrazu bývajú predovšetkým staršie a slabšie modely.

Test ukázal zaujímavé výsledky pri iPhone SE

O tento test sa postaral YouTube kanál iAppleBytes. Pokiaľ by sme sa na výsledky mali pozrieť komplexne tak najlepšie dopadol v teste výdrže batérie iPhone XR. Na druhom mieste skončil iPhone 6S, potom iPhone 7, potom iPhone 8 a na záver iPhone SE.

V porovnaní s operačným systémom iOS 13.2.2 môžeme povedať, že sa zmeny v podstate neudiali na modeloch 6S, 7 a 8. Čo sa týka ale ostatných produktov tu už sa výsledky líšili.

Konkrétne pri iPhone XR sa zhoršila výdrž batérie o 22 minút, čo už nie je zanedbateľné číslo. iPhone SE ale vydržal až o 49 minút kratšie ako s iOS 13.2.2. To už musí používateľa do značnej miery ovplyvňovať.

iphone se
13.2.3 má na iPhone SE katastrofálnu výdrž

Môžeme teda otvorene hovoriť o tom, že iOS 13.2.3 síce opravuje určité chyby, no na druhej strane sám s určitými nedostatkami prišiel. Skutočne netušíme, čo môže tieto problémy spôsobovať.

Ako poznáme Apple, pokiaľ chybu zaznamená, okamžite začne konať. Nová aktualizácia by mohla prísť čoskoro. Špekuluje sa ale nad tým, že už pôjde rovno o verziu iOS 13.3, ktorá je momentálne v beta testovaní. Uvidíme, nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.