Prednedávnom sme pre teba pripravili niekoľko článkov, ktoré mali poukázať na to, že pokiaľ je iPhone na správnom mieste, napríklad vtedy, keď do teba na krátku vzdialenosť niekto vystrelí z brokovnice, poprípade počas autonehody v autobuse mieriš na ostrú tyč, tak dokáže reálne zachrániť život avšak niekedy môže kvôli nemu človek aj o svoj život prísť.

„Find my iPhone“ môže za smrť mladíka!

Službu Find my iPhone všetci veľmi dobre poznáme. Práve ona zachránila množstvo iPhonov, ktoré boli buďto odcudzené, alebo ich používatelia jednoducho zabudli na nejakom mieste. Istý 18 ročný rodák z Ontaria, Jeremy Cook (menovec generálneho riaditeľa spoločnosti Apple) však práve kvôli tejto funkcii prišiel o život. Jeremy si myslel, že si svoj iPhone zabudol v taxíku počas cesty domov a tak ho jednoducho vyhľadal cez službu Find my iPhone a začal svoju pátracie akciu.

Počas hľadania svojho iPhonu však narazil na jeden zásadný problém – svoj iPhone nenašiel v taxíku, ale služba ho doviedla k trom mužom čiernej pleti vo veku od 18-21 rokov, ktorý bez váhania vytiahli strelnú zbraň a na Jeremyho niekoľkokrát vystrelili. Ten žiaľ svojim veľmi vážnym zraneniam podľahol. Je veľmi smutné, že mobilný telefón za pár stoviek dolárov, môže niekoho stáť doslova život. Práve preto odkazujeme Jeremyho rodine úprimnú sústrasť!

Prečítajte si tiež  iPhone 14 je obrovským sklamaním u používateľov. Pokoril smutný 10 ročný rekord
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.