Jablkové iPhony sme dlhé roky milovali pre ich jednoduchosť, nádherný dizajn a samozrejme kompaktné rozmery, ktoré všetkým absolútne vyhovovali. Všetko sa to ale zmenilo v roku 2014, kedy na trh prišiel iPhone 6 so 4,7″ displejom a iPhone 6 Plus 5,5″. To neznie príliš kompaktne a Apple už vraj pracuje na 4″ modeli. Ten by malo chcieť až 20% používateľov!

20% používateľov chce 4″ iPhone

Investičná firma Piper Jaffray sa rozhodla zistiť, ako je na tom spoločnosť Apple so svojim iPhonom, a či by sa jej oplatilo vôbec predstavovať menší 4″ iPhone. Z výsledkov je jasne vidieť, že takýto model by tu nebol vôbec zbytočný, z 1077 Američanov by až 20,3% volilo veľkosť iPhonu 5 a iPhonu 5S.

Možno sa ti zdá 20% na prvý pohľad pomerne málo, no netreba zabúdať ani na to, koľko uživateľov by bralo veľkosť iPhonu 6 4,7″ a koľko by bralo model 6 Plus 5,5″. Pri prvom (menšom z dvojice) sa spoločnosti podarilo namerať vôbec najvyššie percento, 31,2%, pri druhom z nich šlo o 27,2%. 20% pri 4″ teda vôbec nieje odveci a už teraz je viac ako jasné, že pokiaľ by si takýto iPhone zakúpilo 20% používateľov, Apple by urobilo neuveriteľne dobrý biznis.

Určite sa pýtaš otázku, a kde sa podelo zvyšných 21% – to sú používatelia, ktorí by preferovali inú uhlopriečku akú ponúka spoločnosť Apple.

iPhone 6C - svetapple.sk
iPhone 6C – svetapple.sk

Osobne sa nám myšlienka 4″ iPhone veľmi páči a boli by sme ozaj radi, keby spoločnosť Apple takéto zariadenie predstavila. Na to, aby uspokojila naše túžby by ale musela použiť úplne nový dizajn, poprípade dizajn, ktorý už dlhodobo poznáme z modelov 6 a 6S. Šepká sa totiž, že by Apple mohlo predstaviť iPhone 5S Mark II a to rozhodne nechceme.

Pokiaľ by bol totiž predstavený v roku 2016 a jeho existenčné obdobie by boli napríklad 3 roky, počas ktorých by sa predával, spoločnosť by jeden model ponúkala od roku 2013 do roku 2019, čo je naozaj dlhá doba pri spotrebnej elektronike.

iPhone 5S - svetapple.sk
iPhone 5S – svetapple.sk

zdroj: appleinsider.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here