Ako sme už písali v tomto článku, tento rok sa s vysokou pravdepodobnosťou nového iPhonu 6C nedočkáme a to nás vôbec neteší. Zariadenie, na ktoré sa množstvo fanúšikov 4″ displeja tešilo príde vraj až na budúci rok a tí, ktorí vlastnia iPhone 5S, poprípade staršie modely a silou mocou nechcú prejsť na väčšiu uhlopriečku budú musieť ešte rok počkať. Čo s tým ale narobíme. Poď si radšej spolu s nami pozrieť veľmi zaujímavý koncept iPhonu 6C, ktorý je síce nereálny ale svojim spracovaním sa nám veľmi páči.

iPhone 6C koncept

Dizajnér najnovšieho konceptu zobrazujúceho iPhonu 6C, Kiarash Kia, sa už asi nevedel dočkať toho, kedy vyjde nový iPhone 6C a tak vytvoril svoj vlastný koncept, ktorý zobrazuje jeho predstavu tohto zariadenia.

Podľa neho by malo mať zariadenie uhlopriečku 4,5″ (750×1134), váha zariadenia by mala byť len 120 gramov a pod kapotou by mal pracovať procesor Apple A8 a koprocesor Apple M8 spolu s 1GB pamäte RAM.

Fotografie by jeho koncept mal vedieť vyhotovovať v rozlíšení 8mpx v prípade zadnej kamery a 2mpx v prípade kamery prednej.

Vyhotovenie konceptu je z plastu, čo je v poriadku, aj keď sa už dlhodobo dozvedáme od rôznych zdrojov, že šasi iPhonu 6C bude skôr kovové.

Čomu však celkom nerozumieme je fakt, prečo dizajnér použil na zadnej strane aj plastové pásiky, ktoré sú na iPhone 6 kvôli anténam a hliníkovému šasi.

Tie tu totiž vôbec nemusia byť ale je to vízia autora a keď sa mu to takto páči, má to tak mať. Nám sa tento koncept celkom páči aj keď sú na ňom veci, ktoré by sme tu asi radšej nevideli. Zaujíma nás však aj tvoj názor. Čo si o ňom myslíš ty?

Prečítajte si tiež  Pravda alebo fikcia? Na internete sa objavilo video nového 4" iPhonu 6C!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.