Určite si si všimol, že akonáhle vyšiel iPhone 6/6 Plus, celý svet sa zrazu začal pohoršovať nad tým, ako len spoločnosť Apple mohla odstúpiť od filozofie Steva Jobsa. Ten totiž nepreferoval väčšie displeje ako 3,5 – 4″ a keď Apple prišlo rovno so 4,7″ a 5,5″ bol to asi trošku šok. Nevadí. Hoci mnohí už dávno stratili nádej, šanca tu je a nie je vôbec nereálna. Dokonca je až veľmi pravdepodobné, že Apple predstaví toto zariadenie. Pozri si 3 dôvody prečo Apple pravdepodobne predstaví 4″ iPhone.

Koniec modelu 5S

Prvým dôvodom, prečo by tomu tak mohlo byť je fakt, že spoločnosť v súčasnoti stále ponúka jeden 4″ iPhone, ktorý by sme ale vôbec nemuseli označovať ako “nepopulárny” nakoľko si ho obľúbili používatelia po celom svete a doteraz sa ho nechcú vzdať výmenou za novší a väčší model. Model 5S patrí aj podľa môjho názoru medzi tie najlepšie zariadenia aké kedy z Apple vyšli.

- Reklama -

Technologický je popredu aj dnes, má skvelé funkcie a dobre sa drží v ruke. O tom nádhernom dizajne ani nehovorím, škoda /aspoň pre mňa/, že Apple prešlo na omnoho menej atraktívne zaoblené hrany. iPhone 5S bol ale predstavený v roku 2013 a keďže už na budúci rok bude 2016, predaj zariadenia skončí. Z ponuky tak zmizne doposiaľ jediný 4″ iPhone. Možno ho ale nahradí novinka s názvom 6C.

iPhone 5S - svetapple.sk
iPhone 5S – svetapple.sk

Lacnejší iPhone

Ak si majiteľom súčasnej 6-tky alebo 6S-ka, pravdepodobne si si všimol, že si za svoj smartfón “vysolil” približne o 100-150 euro viac, ako za jeho predchodcu. Nie neboj sa, nie je to náhoda. iPhone z roka na rok skutočne pomerne nepríjemne zdražel a kým kedysi najdrahšia verzia stála približne 800$, dnes na takejto sume začína prakticky druhá pamäťová verzia a cena iPhonu sa vyšplhala až na hranicu, atakujúcu, či dokonca presahujúcu 1000$. Preto by prišlo vhod, keby sa v ponuke objavil aj model, ktorý nestojí dva priemerné slovenské platy!

iPhone 5C - svetapple.sk
iPhone 5C – svetapple.sk

Všetci ho chceme

Hoci je doba týchto smartfónov už za nami a všetci čakáme na väčšie a väčšie modely, niekde v hlave máme stále ten malý a dokonalý iPhone zakorenený. Jednoducho ho chceme a aj keď si ho možno nekúpime, kúpi si ho niekto iný s podobným myslením ako máme my všetci. Navyše akonáhle začali písať o menšom iPhone média, ľudia ho okamžite prijali, pričom netreba zabúdať, že Apple médiá veľmi pozorne sleduje a predstavuje iba to, na čo dostane feedback, viď: Rose Gold iPhone.

iPhone 5C - svetapple.sk
iPhone 5C – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here