1. iPhone 14 má vylepšené čipy

iPhone 15 Pro a čip A16 Bionic
Zdroj: MacRumors

S každým novým vydaním sa snažia inžinieri zo Sillicon Valley prísť s ďalšími vylepšeniami. Veľké oči sa vždy upierajú na čipy, pretože tie od Apple patria k tým najvýkonnejším.

O to väčšie bolo prekvapenie, keď sa zistilo, že iPhone 14 bude mať pri svojich nových modeloch rozdielne čipy. Zatiaľ čo základné modely majú staronový čip A15 Bionic, Pro verzie v sebe ukrývajú najnovší čip A16.

iPhone 14 a čip A15 Bionic

Ako už bolo povedané, tak staronový čip nájdeme vo verziách iPhone 14 a iPhone 14 Plus. To by však nebol Apple, ak by aj túto verziu nevylepšil. Čip A15 Bionic v základných modeloch iPhone 14 je totiž o čosi nadupanejší než minuloročný čip v iPhonoch 13 Pro.

Nový čip A15 Bionic má o jedno jadro viac – takže spolu ich je 5. Vďaka tejto inovácii môžete pri základných modeloch iPhone 14 počítať napríklad s lepšou grafikou.

iPhone 14 Pro a čip A16 Bionic

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max s novým 6-jadrovým čipom A16 Bionic má byť oproti 8-jadrovej konkurencii o 40 % výkonnejší a spotrebovávať o 20 % menej energie.

2. iPhone 14 Pro Max má neuveriteľný displej

iPhone 14 Pro Max dynamic island
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Displeje u všetkých modelov iPhone 14 sa zväčšili. Najlepšie, čo sa technických parametrov týka, je na tom iPhone 14 Pro Max, ktorého obrazovka patrí k jedným z najlepších displejov na svete.

iPhone 14 Pro Max vlastní Super Retina XDR OLED displej s uhlopriečkou 6,7″. Vďaka tomu je jas na obrazovke lepší a problémy s čítaním na slnku môžete hodiť za hlavu. Samozrejme, takýto displej si zaslúži aj lepšiu ochranu v podobe rámov z nerezovej ocele.

3. iPhone 14: Foťte ako profesionál

iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

Dobré fotky patria k iPhonom ako čerešňa k prvému máju. iPhone 14 opäť posunul fotografovanie s mobilom o čosi vyššie a ponúka vylepšenú technológiu pre fotenie v zlých svetelných podmienkach. Vďaka tejto vymoženosti vie iPhone 14 zachytiť viac svetla a fotografie sú tak trikrát lepšie než u jeho predchodcu iPhonu 13.

Ak ešte stále premýšľate a váhate, tak na záver spomenieme výdrž batérie. iPhone 14 zvládne prehrávať video o hodinu dlhšie než jeho predchodca. Ďalšie verzie sú na tom opäť o čosi lepšie. iPhone Plus sľubuje 26 hodín, iPhone 14 Pro počíta s 23 hodinami a iPhone 14 Pro Max vydrží 29 hodín.

Prečítajte si tiež  Huawei FreeBuds 5i kúpite po zľave brutálne lacno. Ľudia ich volia namiesto AirPods Pro. Tu je dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -