Vzhľadom na to, že sme každým dňom obklopovaní stále väčším množstvom tabletov od konkurencie, rozhodli sme sa spísať 3 dôvody, prečo by ste si mali zakúpiť práve iPad. Totižto, kúpa tabletu nie je najmenšia investícia a pokiaľ ste ochotní zaplatiť 200 € a viac za zariadenie, ktoré vám má vydržať minimálne dva roky, treba si rozmyslieť, do čoho vlastne pôjdete!

Kvalita spracovania

Začneme hneď kvalitou spracovania, ktorá je u všetkých iPadov na neporovnateľne vyššej úrovni oproti konkurencii. Apple použilo na zadnú stranu hliník, vďaka čomu je iPad odolnejší, pevnejší, no a v neposlednej rade aj exkluzívnejší. Množstvo výrobcov, ako napríklad Samsung stále používa plast, ktorý vŕzga a pôsobí lacnejším dojmom. Pekne spracovanými sú napríklad aj tablety Yoga od Lenova, ktoré taktiež použili tento materiál. Tie však strácajú v iných smeroch.

- Reklama -
iPad Air 2 -svetapple.sk
iPad Air 2 -svetapple.sk

iOS

Ďalším samotným dôvodom je samozrejme iOS, ktorý by sme pokojne mohli označiť ako najpokročilejší mobilný operačný systém sveta. Práca na tomto zariadení je vďaka nemu naozaj rýchla a jednoduchá, čo pomáha napríklad deťom ale aj seniorom. Netreba však nakupovať najlacnejší iPad mini, ktorý je dostupný už za 199 €, keďže toto zariadenie bolo predstavené ešte v roku 2012, no využíva hardware z roku 2011, a tak nemusí byť v kombinácií s iOS 8 vždy dostatočne stabilný. Navyše sa predpokladá, že iOS 9 naň už nenainštalujete!

iOS 8 -svetapple.sk
iOS 8 -svetapple.sk

Kvalitný fotoaparát

Aj napriek tomu, že sa vám to nemusí zdať ako potrebné a v prípade tabletu vnímate fotoaparát skôr ako zbytočnosť, v Apple majú na to iný názor a tvrdia, že ľudia milujú fotenie s iPadom. Nemyslia samozrejme len japonských turistov, ktorí si fotia pamiatky počas cesty neznámou krajinou, ale aj ľudí, ktorí nemusia mať najlepší fotoaparát vo svojom smartfóne, poprípade majú k dispozícií len iPad, ktorý ich určite nesklame. Apple navyše aktualizoval fotoaparát pri najnovšom iPade Air 2, a tak je fotenie s týmto tabletom naozaj vynikajúce. Pri ostatných zariadeniach sa nachádza na dnešnú dobu už mierne zastaralý 5Mpx čip, s ktorým však stále vytvoríte zábery v omnoho lepšej kvalite, ako pri konkurencii!

Dôvodov, prečo si radšej kúpiť iPad, ako zariadenie od konkurencie je samozrejme omnoho viac, a preto sa s nami o ne nezabudnite podeliť v komentároch 🙂

iPad Air 2 ponúka skvelý fotoaparát - svetapple.sk
iPad Air 2 ponúka skvelý fotoaparát – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.